Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Загубите на екипите од петте најдобри лиги ќе изнесуваат четири милијарди евра

Слободен печат
Според експертите од КПМГ, клубовите од првенствата во Англија, Шпанија, Германија, Италија и Франција ќе останат покуси за неверојатна сума која се движи од 3.45...
Спорт Фудбал

Глупоста на Јовиќ и бегството од карантин ќе му дојде преку глава, тој е под истрага на полицијата

Слободен печат
Шпанија заедно со Италија се двете најпогодени европски земји од коронавирусот, но и тоа не му пречеше на Лука Јовиќ да ја направи глупоста на...
Спорт Фудбал

Карантинот го збудале: Фудбалер ја изневерил сопругата со нејзината сестра

Слободен печат
Фудбалер од Премиер лигата за време на карантинот поради пандемијата на коронавирусот, го загубил разумот и ја изневерил сопругата со нејзината сеста. Ова го открива...
Спорт Фудбал

Поранешниот тренер на Бенфика го победи коронавирусот

Слободен печат
Пред десетина дена, Жорге Жесус беше меѓу првите тренери кои беа позитивни на коронавирусот, но денеска нова информација. Резултатите од тестот беа негативни и Жесус...
Спорт Фудбал

Англиските нисколигаши ќе добијат 50 милиони фунти за да не банкротираат

Слободен печат
Помошта е наменета за екипите од Чемпионшип дивизијата, Лига 1 и Лига 2. Фудбалот во Англија е запрен минатата недела како дел од борбата против...
Спорт Фудбал

ГЛУПАК НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фудбалер на Реал избегал од карантин и тајно заминал на роденден кај девојката во Белград

Слободен печат
Карантинот и самоизолацијата поради пандемијата на коронавирусот почна да дејствува на психата на фудбалерите кои почнаа да прават неверојатно глупави работи. Најглупавиот потег го направи...
Спорт Фудбал

Заразен фудбалер од коронавирус открива: Моето тело поминува низ пекол

Слободен печат
Еден од позитивните на коронавирус е и фудбалерот на англиски нисколигаш, Нејтан Елдер кој објаснува во каква состојба е телото додека се бори со опасниот...
Спорт Фудбал

Англиски фудбалер жонглираше со тоалетна хартија, па го скрши лустерот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот одложи многу спортски настани ширум Европа и светот, се разниша секојдневниот живот, а тоа се однесува и на спортистите кои според препораките...
Спорт Фудбал

Погба во дресот на Јуве, пораката го одушеви целиот свет! (ВИДЕО)

Слободен печат
Францускиот фудбалски интернационалец не ги заборави своите сонародници. Јувентус вчера потврди дека уште еден играч на овој тим има коронавирус, Блез Матуиди. Матуиди доби голема...
Спорт Фудбал

Има и радосни фудбалери поради одложувањето на ЕП

Слободен печат
Поради епидемијата на коронавирусот се одложуваат многу спортски натпреварувања, а помеѓу нив и Европското фудбалско првенство (за 2021) кое што требаше ова лето да се...