Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Пред утрешниот меч на „Енфилд“, Биелса потпиша нов договор со Лидс!

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден се најавуваше, денеска клубот официјално потврди на својот клупски сајт дека Марсело Биелса уште една сезона ќе го води клубот...
Спорт Фудбал

Игуаин ќе го напушти Јуве и оди во клубот на Бекам

Слободен печат
Како што информира италијанскиот „Скај“, аргентинскиот напаѓач е подготвен за нова авантура, односно се очекува наскоро да направи трансфер во американската МЛС лига. Гонзало Игуаин...
Спорт Фудбал

ФФМ обезбеди средства за реконструкција на Градскиот стадион во Кавадарци! (ВИДЕО)

Слободен печат
ФК Тиквеш и градот Кавадарци ќе го добијат она што со децении го сонуваа сите вистински љубители на фудбалот. После 30 години Градскиот стадион во...
Спорт Фудбал

Барса ги закажа претседателските избори и предвидува загуба од 315 милиони евра!

Слободен печат
На седницата на Управниот одбор на Барселона беше одлучено претседателските избори да се одржат на 20 и 21 март следната година. Со оглед на вонредните...
Спорт Фудбал

Лампард сака титула, но според обложувалниците Челси нема да биде шампион! (ФОТО)

Слободен печат
Челси беше многу активен на фудбалскиот пазар, сопственикот на овој лондонски клуб Роман Абрамович ангажираше атрактивни играчи за 200 милиони фунти. Лондонските „сини“ минатата сезона...
Спорт Фудбал

Ништо од Суарез и Џеко: Пирло брка напаѓач кого одлично го познава!

Слободен печат
Италијанскиот шампион и натаму е во потрага по искусен играч кој што ќе биде вистински голгетер за наредните години, а сегашниот тренер Андреа Пирло има...
Спорт Фудбал

Санчо е блиску до трансфер во Манчестер јунајтед!?

Слободен печат
Реализацијата околу трансферот на Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд во Манчестер јунајтед е при крај. Иако се чинеше дека договорот е далеку, поради инсистирањето на...
Спорт Фудбал

„Ел Локо“ Биелса останува менаџер на Алиоски, ќе го води Лидс во Премиер лигата!

Слободен печат
Аргентинскиот стратег се договори со управата на новиот премиерлигаш за продолжување на соработката и дека ќе го води клубот од „Иланд роуд“ и во новата...
Спорт Фудбал

Човекот кој постави Гвардиола за тренер во Барселона ветува негово враќање на „Камп Ноу“

Слободен печат
Ерата на најнеуспешниот претседател на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу, ќе заврши во март идната година кога ќе се одржат предвремените избори. Засега како главен фаворит...
Спорт Фудбал

Куман го враќа Меси на вистинската позиција

Слободен печат
Роналд Куман се одлучи да ја прифати најтешката задача во фудбалот, да биде тренер на Барселона кога во клубот владее вистински хаос. Меси конечно проговори...