-2 C
Скопје

Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Озил ја продолжува кариерата во Фенербахче

Слободен печат
Германскиот играч за врска го напушти клубот од „Емирати“ после седум и пол години и наскоро ќе настапува за Фенербахче. Месут Озил прави трансфер во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Барса остана без трофеј, Меси го доби првиот црвен картон!

Слободен печат
Фудбалерите на Атлетик Билбао го освоија Суперкупот на Шпанија со победата во финалето против Барселона со 3:2 после продолженијата. А мечот одигран во Севиља ќе...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Јуве разбиен на „Меаца“, Интер целосно го надигра шампионот!

Слободен печат
Во дербито на 18 коло во Серија А вечерва на стадионот „Џузепе Меаца“ со резултат 2:0 Интер беше подобар од актуелниот шампион Јувентус. Стрелци на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Зидан сигурно се чуди, Јовиќ двоен стрелец за Ајнтрахт!

Слободен печат
Само што се врати во поранешниот клуб Ајнтрахт Франкфурт, веднаш блеска српскиот интернационалец Лука Јовиќ. Потсетување дека во бундеслигашката екипа дојде како позајмица (до крајот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Алисон го спаси Ливерпул, мируваа мрежите на „Енфилд“!

Слободен печат
Фудбалерите на Ливерпул и Манчестер јунајтед одиграа нерешено 0:0 во 19 коло од Премиер лигата. Дуелот одигран на стадионот „Енфилд“ помеѓу двата најголеми англиски клубови...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Баерн се опорави од шокот, минимално против Фрајбург!

Слободен печат
Фудбалерите на Баерн Минхен се опоравија после шокот во Купот на Германија каде беа елиминирани уште во второто коло, откако денеска со 2:1 славеа против...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Тотенхем сигурен кај „фенерџијата“, мајсторија на Ндомбеле!

Слободен печат
Во рамките од 19 коло во Премиер лигата екипата на Тотенхем ја оправда фаворитската улога на гостувањето кај Шефилд јунајтед (1:3). Орие и Кејн беа...
Спорт Фудбал

Гвардиола со 200 милиони евра, приоритет му е напаѓач од Серија А!

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер сити доби 200 милиони евра за ангажирање нови играчи во редовите на премиерлигашкиот клуб. Се очекува наредното лето Сити да вложи огромни...
Спорт Фудбал

Манџукиќ на лекарски прегледи пред трансфер во Милан!

Слободен печат
Марио Манџукиќ во текот на утрешниот ден ќе ги има задолжителните лекарски прегледи, известуваат италијанските медиуми. Хрватскиот напаѓач е подготвен да се врати во Серија...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Наполи и Елмас ја декласираа Фиорентина!

Слободен печат
Денеска во 18 коло од најсилното италијанско првенство Наполи на домашен терен со резултат 6:0 убедливо славеше против Фиорентина. Уште во првото полувреме „наполитанците“ ги...