Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Реал го олади Јунајтед, бара половина милијарда за откритието на сезоната

Слободен печат
Фудбалот во Европа е суспендиран поради пандемијата на коронавирусот, но тоа не ги попречува екипите во составувањето на тимовите за наредната сезона. За очекување е...
Спорт Фудбал

Пандев и Елмас без плати: Италијанците не даваат пари

Слободен печат
Македонските репрезентативци Горан Пандев и Елиф Елмас, се уште не ги добиле платите за февруари. Екипите на Џенова и Наполи заедно со Торино и Сампдорија...
Спорт Фудбал

Михајловиќ ќе „лапне“ три милиони евра од Спортинг Лисабон

Слободен печат
Тренерот на Болоља, Синиша Михајловиќ и кога фудбалот е суспендиран, заработува милиони. Судот за спортска арбитража во Лозана (ЦАС) донесе одлука во негова корист во...
Спорт Фудбал

Ливерпул не го ангажира Мурињо поради неговото однесување

Слободен печат
Ливерпул по завршувањето на сезоната 2003/04 остана без тренер по заминувањето на Жерар Улие и токму Жозе Мурињо беше еден од главните кандидати да седне...
Спорт Фудбал

11. најголеми трансфер промашувања на Реал Мадрид

Слободен печат
Весникот „Марка“ состави тим од 11. фудбалери кои Реал Мадрид направи грешка што ги ангажира. Кико Касиља – Шпанскиот голман пристигна на „Сантијаго Бернабеу“ пристигна...
Спорт Фудбал

Чави и фрли ракавица во лице на сегашната управа на Барселона

Слободен печат
За каталонските медиуми не е прашање дали, туку кога легендата на клубот, Чави Ернандез ќе се врати во Барселона и тоа како тренер. Самиот Чави...
Спорт Фудбал

Хаос во Италија: Јувентус ја одби титулата

Слободен печат
Карантинот во Италија се уште не дава резултати поради што докторите тврдат дека забраната за движење ќе биде на сила уште неколку недели по што...
Спорт Фудбал

Семејна драма на Педро: Тој во Лондон, а децата во Шпанија која страда од коронавирусот

Слободен печат
Фјудбалерот на Челси, Педро, денеска изјави дека му недостасуваат неговите деца кои не може да ги види поради пандемијата на коронавирусот. Децата на Педро се...
Спорт Фудбал

Годин распали во Италијанците: Бевме изложени со недели

Слободен печат
Дефанзивецот на Интер моментно се наоѓа во самоизолација во родниот Уругвај, за ЕСПН телевизијата зборуваше за последните натпревари во Серија А пред да се суспендира...
Спорт Фудбал

Крај на фудбалот каков што го знаеме, само пет екипи ќе ја „преживеат“ кризата

Слободен печат
Никој не треба да биде експерт за економија за да сфати дека коронавирусот ќе ја уништи економијата, а тоа ќе се одрази и во спортот,...