Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Фудбалерот на Барселона ќе се откаже од пријатели, ама од видео игри никако

Слободен печат
Осман Дембеле во Барселона пристигна веднаш по заминувањето на Нејмар во ПСЖ, пристигна за рекордни 105 милиони евра плус дополнителни 40 милиони во бонуси, но...
Спорт Фудбал

Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата

Слободен печат
Од „рестартирањето“ на второто по квалитет фудбалско натпреварување во Германија, Штутгарт до вечерашниот меч претрпе два порази во кои не настапи нашиот Дарко Чурлинов. Таа...
Спорт Фудбал

Лотито среќен, повторно сонува шампионска титула!

Слободен печат
Италијанскиот министер за спорт, Винченцо Спадафора, официјално го објави продолжувањето на првенството и Купот на земјата. Натпреварите во Серија А ќе продолжат на 20 јуни,...
Спорт Фудбал

Македонците во Серија А наскоро на фудбалските терени

Слободен печат
Серија А доби дозвола мечевите од ова натпреварување да продолжат на 20 јуни. Ова на видеоконференција денеска го порача министерот за спорт во Италија, Винченцо...
Спорт Фудбал

Шаркоски: Наше е да се спремиме, Работнички добро почна со новиот тренер

Веќе три месеци е во прекин сезоната (2019/2020) во Првата македонска фудбалска лига, а наскоро се очекува нејзино враќање. Поради пандемијата на коронавирус фудбалерите беа...
Спорт Фудбал

„Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

Слободен печат
Интер” како што се најавува е подготвен да се раздели со својот искусен дефанзивец. Евертон со интерес за одбранбениот играч на „неро-аѕурите“, Диего Годин, пренесува...
Спорт Фудбал

„Комити“: Дајте ни лиценца, играме на најубав стадион на Балканот!

Слободен печат
Веќе е познато дека рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко после шест години си заминува од редовите на ФК Вардар. Остануваат дилемите што ќе биде со добивањето...
Спорт Фудбал

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат
22-годишниот бразилски интернационалец ја поминува првата сезона во „кралскиот“ дрес. Едер Милитао, одбранбениот играч дојде на „Сантјаго Бернабеу“ од редовите на Порто. До прекинот на...
Спорт Фудбал

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат
И дефинитивно е познат датумот кога ќе се рестартираат возбудувањата во најсилното англиско првенство. Како што информираат британските медиуми, Премиер лигата ќе ја продолжи сезоната...
Спорт Фудбал

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат
Екипите на Академија Пандев и на Борец пред почетокот на враќањето на тренинзите, денеска се тестираа на ковид-19. Во организација на Синдикатот на фудбалери на...