18.8 C
Скопје

Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Неверојатно промашување на Чупо Мотинг (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерот на ПСЖ, Ерик Максим Чупо Мотинг е автор на најголемото промашување во последните 5-6 години на фудбалските терени. Тој успеа да го направи невозможното,...
Спорт Фудбал

Бонучи: Расизмот не треба да постои во 2019 година

Слободен печат
Моисе Кин во 85. минута постигна гол против Каљари, а во текот на натпреварот постојано беше цел на навреди од трибините. Кога го постигна вториот...
Спорт Фудбал

Јуначко срце на Капарос: Имам леукемија, но останувам да работам во Севиља

Слободен печат
Хоакин Капарос по победата на Севиља над Валјадолид (2:0) во Ла Лига, на новинарите им откри дека е болен од леукемија, што е втор случај...
Спорт Фудбал

Погба подготвен да бара трансфер во Реал Мадрид

Слободен печат
Пол Погба е подготвен на лето да поднесе барање за трансфер пишува англискиот весник „Тајмс“. Според весникот, Погба преку неговиот менаџер Мино Рајола на лето...
Спорт Фудбал

Дербито без победник, Шкендија ја зголеми предноста

Слободен печат
Дерби натпреварот од 27. коло на Првата македонска фудбалска лига помеѓу Вардар и Академија Пандев заврши без победник (1:1). Голот вреден бод за Академија Пандев...
Спорт Фудбал

Нов гол на Бабунски во Јапонија (ВИДЕО)

Слободен печат
На Давид Бабунски му требаа само шест минути да го постигне вториот гол во дресот на јапонскиот второлигаш Омија, која со 2:0 славеше на гостувањето...
Спорт Фудбал

Икарди се продава на „попуст“

Слободен печат
Интер уште сега почна да жали што не го продаде својот капитен Мауро Икарди во зимскиот преоден рок. Проблемите кои ги направија Икарди и неговата...
Спорт Фудбал

Диего Коста пред суспезија, судијата ги запиша сите пцовки од фудбалерот

Слободен печат
Диего Коста повторно се соочува го голема суспензија од шпанската фудбалска федерација откако беше исклучен во дерби пресметката меѓу Барселона и Атлетико Мадрид. Иако самиот...
Спорт Фудбал

Барселона на чекор до титулата, Меси соборува рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат
Шпанскиот шампион Барселона направи голем исчекор во одбрана на титулата во Ла Лига откако во дерби пресметката од 31. коло со 2:0 го совлада Атлетико...
Спорт Фудбал

По поразот од Шкендија, „пандевци” му гостуваат на Вардар

Слободен печат
Срѓан Ивановиќ Натпреварите од 27. коло на Првата македонска фудбалска лига се играат денеска со почеток во 15.30, а дербито се игра во Скопје, каде...