24.8 C
Скопје

Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Руски интерес за Столе Димитриевски

Слободен печат
Димитриевски со шпанскиот клуб има договор до 30 јуни 2022 година, но веднаш медиумите од Пиринеите шпекулираат негово заминување само поради фактот што следната сезона...
Спорт Фудбал

Несудениот македонски репрезентативец во АПОЕЛ

Слободен печат
Станува збор за помладиот брат на Немања Матиќ кој има побогата кариера настапувајќи за Челзи, Бенфика, Манчестер јунајтед… Пред да се пресели на Кипар Урош...
Спорт Фудбал

Каква позајмица, Солскјер се откажа од Бејл

Според англиските медиуми, норвешкиот стратег планира да го подмлади составот на „црвените ѓаволи” и поради тоа се откажал од велшката ѕвезда Бејл. Претходно беше објавено...
Спорт Фудбал

Македонскиот „Фелаини“ на радарот на Фенербахче

Коминовски Фидан
Од една страна Елмас се очекува за 15 милиони евра летово да направи трансфер во една од Топ 5 европските лиги. Еден од најталентираните фудбалери...
Спорт Фудбал

Каков старт во Премиерлигата, имаме спектакл на „Олд Трафорд“

Слободен печат
Уште на самиот старт од сезоната 2019/2020 имаме дерби кое што ќе се игра на „Олд Трафорд“ меѓу екипите на Манчестер јунајтед и Челзи. Новата...
Спорт Фудбал

Азар доаѓа денеска, Зидан спрема „шлаг на тортата“!?

Слободен печат
Од наредната сезона дресот на Реал ќе го носат Едер Милитао, Ферланд Менди, Лука Јовиќ, а Еден Азар според најавите треба да дојде во текот...
Спорт Фудбал

Црвена Звезда „фаворит“ за потписот на Несторовски!?

Слободен печат
На „Маракана“ константно демантираат, но од Апенините и натаму пренесуваат дека Црвена Звезда е многу заинтересирана во Белград да го доведе македонскиот напаѓач. Се очекува...
Спорт Фудбал

„Кралевите“ не мируваат, Менди ново засилување

Слободен печат
Реал Мадрид забрзано се подготвува за наредната сезона и засилувањата се редат како на филмска лента.  Во текот на денот, на навивачите им беше претставен...
Спорт Фудбал

Фекир и Ливерпул, сагата продолжува летово

Слободен печат
Ливерпул го обнови интересот за Набил Фекир од Олимпик Лион кој минатата година беше пред потпис за тимот од „Ендилд“.  Навивачите на Ливерпул добро се...
Спорт Фудбал

Де Лихт си најде нов клуб, и не е Барселона

Слободен печат
Младиот холандски репрезентативец и член на Ајакс, Матијс де Лихт кој веројатно е најбараниот фудбалер во летниот преоден рок, си најде нов клуб и тој...