18 C
Скопје

Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Ван Гал: И овој Јунајтед е далеку од тоа што го форсираше Фергусон

Слободен печат
Луис Ван Гал го предводеше Манчестер јунајтед од 2014 до 2016 година и тоа му беше последен клуб во тренерската кариера. За време на престојот...
Спорт Фудбал

Мурињо се сели во Франција, но не во ПСЖ

Слободен печат
Португалскиот стратег Жозе Мурињо планира следната сезона да се врати во тренерските води и како негова идна дестинација се споменува Франција. Мурињо, кој во декември...
Спорт Фудбал

Работнички е подготвен за пресметката со Вардар

Слободен печат
По репрезентативната пауза на програмата се враќаат натпреварите од Првата македонска фудбалска лига. Дербито на 24. коло ќе се одигра на арената „Филип Втори” во...
Спорт Фудбал

Никогаш „Северна” и маички од 300 денари

Слободен печат
Претставниците на најбројната навивачка група на Вардар, „Комити Скопје”, преку социјалните мрежи ги известија своите членови дека на утрешниот натпревар со Работнички тие ќе го...
Спорт Фудбал

Пике: Играм подобро за Барса откако ја напуштив репрезентацијата

МИА Агенција
Капитенот на Барселона, Жерар Пике, смета дека прикажува далеку подобри игри откако се повлече од репрезентацијата на Шпанија. Пике по завршувањето на СП 2018 година...
Спорт Фудбал

Швајцарија и Норвешка од готовото направија вересија (ВИДЕО)

Зоран Спасоски
Селекциите на Швајцарија и на Норвешка наместо да остварат триумфи во второто коло од квалификациите за ЕП 2020, мораат да се задоволат само со реми....
Спорт Фудбал

Сане е иднината на германскиот фудбал

Слободен печат
Лерој Сане ќе биде новиот предводник на германската репрезентација откако ќе биде извршена смената на генерациите. Селекторот Јоаким Лев им се заблагодари на ветераните Матс...
Спорт Фудбал

Кои се француските спортисти со највисоки плати?

МИА Агенција
Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман е францускиот спортист со највисоки примања меѓу спортистите во Франција. Неговите вкупни годишни приходи изнесуваат 33 милиони евра годишно,...
Спорт Фудбал

Јувентус го купил Кин за два трактори

МИА Агенција
Таткото на Мојс Кин откри дека неговиот син кој ја запали фудбалска Италија откри дека необичен детал од преговорите со Јувентус. Иако неговиот син како...
Спорт Фудбал

Донарума добива нов договор во Милан

Слободен печат
Голманот на италијанската репрезентација и на Милан, Џанлуиџи Донарума се согласи да потпише нов четиригодишен договор тимот од Милано, објави „Кориере Дело Спорт”. Со новиот...