Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

На Барселона ништо не и оди од рака, Најки им испорачал фалц дресови

Слободен печат
Во екипата на Барселона владее вистински хаос, фудбалерите ја загубија довербата во тренерот Кике Сетиен, првата ѕвезда на тимот Лионел Меси ги прекина преговорите за...
Спорт Фудбал

Чави ја откачи Барселона, ќе го чека идното лето и новата управа

Слободен печат
Чави Ернандез кој е рекордер на Барселона со 767 настапи ја одби понудата на Барселона од лето да седне на клупата на каталонскиот тим и...
Спорт Фудбал

ВАР технологијата во Шпанија не реагира против Реал: Може пенал за „кралевите“, а не може за Атлетик

Слободен печат
Реал Мадрид со минималната победа на гостувањето кај Атлетик Билвао направи голем исчекор кон освојување на титулата, но цела Шпанија е на нозе поради сомнителните...
Спорт Фудбал

Пеналот повторно таличен за Реал Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на „кралскиот“ клуб славеа на гостувањето кај Атлетик Билбао со 0:1 во рамките на 34. коло од Ла Лига и направија голем исчекор во...
Спорт Фудбал

Луда идеја или револуција: ФИФА најави роботи наместо судии на СП 2022

Слободен печат
Поради честите спорни ситуации при досудувањето на офсајд, улогата на помошни или линиски судии би требало да ја преземад роботи. Светската фудбалска федерација (ФИФА) има...
Спорт Фудбал

ПСЖ му даде дозвола на Нејмар, може да преговара со Барселона

Слободен печат
Сагата околу Нејмар и неговото враќање во Барселона ќе биде актуелна и во летниот преоден рок откако Бразилецот доби дозвола од актуелниот тим ПСЖ да...
Спорт Фудбал

ШОК: Српскиот репрезентативец Тошиќ нападнат со нож среде Белград

Слободен печат
Фудбалерот бил во друштво на координаторот за физичка подготовка и рехабилитација во српската репрезентација, Андреја Милутиновиќ кога утринава биле нападнати со нож и со електрошокер...
Спорт Фудбал

Кои фудбалски екипи се најголеми трошаџии во 21. век, четири екипи фрлиле повеќе од две милијарди евра на засилувања

Слободен печат
Можеби прва асоцијација за најголемиот трошаџија кај фановите е еден од двата „пластични“ тима како ги нарекуваат Манчестер сити и ПСЖ поради нивните сопственици, кралските...
Спорт Фудбал

Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Слободен печат
Напаѓачот на Сандерленд откри дека тоа се случило по поразот од Велс кој значеше елиминација на Северна Ирска, а станувало збор за невкусна шега. Лаферти...
Спорт Фудбал

Гвардиола: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат
Англискиот тим на 13. јули ќе дознае дали ќе му биде симната двегодишната суспензија за настап во Лигата на шампионите поради малверзации со финансискиот фер-плеј....