Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат
Селекторот на македонската А репрезентација ги следи внимателно настапите на најдобрите наши фудбалери кои настапуваат во странство. Помеѓу нив и талентираниот Елиф Елмас кој ги...
Спорт Фудбал

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат
На денешен ден 4 јули 2004 година се случи досега најголемото изненадување во историјата на европските шампионати. На континенталниот собир кој што се одржа во...
Спорт Фудбал

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Енис Барди во минатиот месец имаше многу добри игри во дресот на Леванте во најсилното шпанско првенство. На 20 јуни во рамките од...
Спорт Фудбал

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат
Претседателот на одборот на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге разјасни една од најактуелните теми околу баварскиот клуб, имено желбата на Тијаго Алкантара да се пресели во...
Спорт Фудбал

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат
Интернационалецот од Габон е еден од клучните играчи во нападот на Арсенал, од неодамна ја носи капитенската лента, а менаџерот Микел Артета со сите сили...
Останатo Спорт

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат
Христо Ковачи ќе ја претставува Македонија „Central European Zone Rotax Challenge” во Австрија, меѓу 30 учесници од 16 држави. За него оваа картинг трка ќе...
Спорт Фудбал

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат
„Граѓаните“ пред неколку дена на домашен терен убедливо славеа против новиот премиерлигашки шампион Ливерпул со 4:0. Беше тоа натпревар во кој Манчестер сити ги дочека...
Ракомет Спорт

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат
Тимур Дибиров и натаму е верен на македонскиот и европски шампион, и покрај проблемите со кои се соочува од финансиски аспект. Во меѓувреме Вардар доби...
Останатo Спорт

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат
Голема трагедија му се случи на спортот поради коронавирусот, таткото и тренерот на УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап почина во московска болница по компликациите од...
Спорт Фудбал

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат
Според пишувањето на шпанските медиуми, Чави треба да заработува по шест милиони евра година, а ќе седне на клупата на местото на Кике Сетиен кој...