Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат
Хенес истакна дека Баерн е на вистински пат да направи неверојатно добра генерација која многу брзо ќе се дојде до трофејот во Лигата на шампионите....
Спорт Фудбал

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат
По првите три рунди во кои беа направени повеќе од 2.700 тестови, а без забележани 12 позитивни случаи на ковид-19, во последната серија на тестирања...
Спорт Фудбал

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат
Актуелниот шампион во Бундеслигата, Баерн Минхен, направи уште еден голем чекор кон одбрана на трофејот со убедливиот триумф од 5:0 над Фортуна Дизелдорф. Баварците на...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен печат
Првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, огромен дел од успесите припишува и поради исхраната. Ѓоковиќ со години практикува вегетаријанска исхрана, неодамна откри која...
Останатo Спорт

НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Слободен печат
НБА ѕвездата Ајзеа Томас остана во шок кога ги виде споредбите помеѓу случајот на поранешниот НФЛ играч Мајкл Вик и тоа што се случува на...
Останатo Спорт

Познат датумот кога стартува и Формула 1

Слободен печат
Сезоната во Формула 1 шампионатот ќе започне на патеката Ред Бул ринг во австрискиот Шпилберг, каде ќе се возат возат две трки за Големата награда...
Спорт Фудбал

Шалке продолжува да тоне во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат
Седумкратниот германски шампион и еден од најпознатите тимови во Бундеслигата, Шалке продолжува со катастрофалните резултати по паузата од коронавирусот. Шалке во четирите натпревари по двомесечната...
Спорт Фудбал

Специјална честитка за 40. роденден на Џерард од Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите и стручниот штаб на Ливерпул на интересен начин денеска му го честитаа роденденот на легендарниот капитен, Стивен Џерард. Фудбалерите и тренерите го прекинаа тренингот...
Кошарка Спорт

Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Слободен печат
Кошаркарите во НБА лигата се едни од најплатените спортисти на светот, но не сите знаат да ги ценат заработените пари. Добро се познати приказните за...
Спорт Фудбал

НЕВЕРОЈАТНО: Фудбалерите на Салцбург и при прослава на триумфот во Купот држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Ред Бул Салцбург вчера триумфира во финалето на австрискиот куп откако со убедливи 5:0 го совлада тимот на Лустенау. Но, поимпресивно од убедливата...