Спорт - Слободен печат

Category : Спорт

Спорт Фудбал

Чедомир Јаневски нов тренер на Енозис

Слободен печат
Ова значи враќање на Јаневски на клупата на Енозис по речиси една деценија, тој од 2009 година па се до 2011 година го предводеше кипарскиот...
Спорт Фудбал

„Енфилд“ е неосвоива тврдина, Ливерпул повеќе од 1.000 денови е без пораз на домашен терен

Слободен печат
Ливерпул во најголемото англиско дерби го совлада Манчестер јунајтед со 2:0 и направи дури 16 бодови предност на табелата. „Црвените“ по 22 натпревари во Премиер...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ загуби сет на отворањето

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ потешко од очекувањата ја започна одбраната на трофејот во Австралија Опен, губејќи сет уште во првото коло. Ѓоковиќ кој во Мелбурн ја има...
Спорт Фудбал

Осомничениот за пукањето во Ковачевиќ: Ова е сценарио за Нетфликс

Слободен печат
Раул Браво конечно се огласи по сомневањата дека тој е замешан во пукањето на поранешниот српски репрезентативец, Дарко Ковачевиќ, на 7 јануари во Атина. Поранешниот...
Останатo Спорт

Судијата полуде откако тенисер побара собирачка на топчиња да му излупи банана (ВИДЕО)

Слободен печат
Елиот Бенхетрит обезбеди пласман во првото коло на Австралија Опен откако успешно ги помина квалификациите, но токму со еден потег тој стана една од најомразените...
Останатo Спорт

Федерер и Серена без мака на стартот на Австралија Опен

Слободен печат
Третиот носител Рожер Федерер во три сета со 6:3,6:2,6:2 го победи Американецот Стив Џонсон во првото коло на Австралија Опен. Швајцарецот кој има шест триумфи...
Останатo Спорт

Канзас и Сан Франциско ќе играат во 54. издание на Супер Боул

Слободен печат
Играчите на Сан Франциско во финалето на Националната конференција го декласираа Грин Беј пекерс со 37:20. Тие целата работа ја завршија во првото полувреме кое...
Спорт Фудбал

Професорот е искрен: Арсенал ја загуби душата

Слободен печат
Арсенал веќе неколку години е надвор од борбата за титулата во Премиер лигата. Сезонава „топчиите“ сменија дури два тренери, но и под водство на Микел...
Спорт Фудбал

Победничко деби на Кике Сетиен на клупата на Барса (ВИДЕО)

Слободен печат
Новиот тренер на Барселона, Кике Сетиен со победа ја започна тренерската одисеја во каталонскиот клуб. Барселона минимално со 1:0 ја совлада Гранада, а како по...
Спорт Фудбал

Роналдо и донесе триумф на „старата дама“ над Парма (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Јувентус во последниот натпревар од 20. коло во Серија А со 2:1 ја совлада Парма. Најзаслужен за победата на „старата дама“ е Кристијано...