-2 C
Скопје

Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Зидан воопшто не размислува за оставка

Слободен печат
„Кралевите“ вчера загубија на гостувањето во Украина со 2:0 во петтото коло од Лигата на шампионите и си ја закомпликуваа ситуацијата на табелата и пласманот...
Кошарка Спорт

Дончиќ ги фрли во транс навивачите на маверикс: Знам дека Јокиќ сака да игра во Далас

Слободен печат
НБА екипите од вчера ги започнаа подготовките за новата сезона чиј старт е закажан за 22. декември и веднаш „температурата“ се крена до максимум. Главен...
Спорт Фудбал

Се зголемува бројот на осомничени за смртта на Марадона, и психијатарот на распит

Слободен печат
Психијатарот Агустина Косачов е последниот осомничен во истрагата за смртта на Марадона поради лекарска негрижа. По налог на јавен обвинител, полицијата влезе во станот кој...
Останатo Спорт

Синот на Михаел Шумахер потпиша за Ф1 тим

Слободен печат
Денот во најбрзиот спорт на четири тркала започна со веста дека возачот на Вилијамс, Џорџ Расел ќе го замени болниот од коронавирус, Луис Хамилтон, а...
Останатo Спорт

ВИДЕО | Мумин: Талентирани боксери има, подготвени се за големи успеси

Слободен печат
20 пати сум бил првак на Македонија, три пати освојувач на златен гонг, бронзени медали по европските првенства. Веќе 5 години сум во пензија која...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Ливерпул во нокаут-фазата, Ајакс и Аталанта во директна битка за второто место

Слободен печат
Во групата „А“ вечерва во Лигата на шампионите на вториот меч ремизираа екипите на Атлетико Мадрид и Баерн Минхен (1:1). Во 26 минута Љоренте во...
Ракомет Спорт

ЛЕ: Еурофарм Пелистер поразен од Тримо Требње

Слободен печат
Во својот четврти натпревар сезонава во Лига Европа екипата на Еурофарм Пелистер загуби на гостувањето во Љубљана од Тримо Требње со резултат 28:24. Битолчани воглавно...
Спорт Фудбал

ФОТО: „Кралевите“ се немоќни без Рамос во Лигата на шампионите!

Слободен печат
Реал не успеа да го совлада Шахтјор Доњецк во рамките од петтото коло во Лигата на шампионите. Во составот на „кралскиот“ клуб поради повреда не...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Реал вторпат нокаутиран од Шахтјор, Салцбург бара „услуга“ од Баерн!

Слободен печат
Се одиграа првите два натпревари денеска од петтото претпоследно коло во Лигата на шампионите, слават екипите на Салцбург и Шахтјор Доњецк. Во рамките од групата...
Спорт Фудбал

Трајковски: Верувам дека ќе бидеме убаво изненадување на Европското првенство!

Слободен печат
Александар Трајковски, македонскиот репрезентативец и воедно играч на шпанскиот клуб Мајорка во интервјуто за српскиот „hotsport.rs“ откри за кого навива во Лигата на шампионите, а...