Спорт - Слободен печат

Category : Спорт

Спорт Фудбал

Челси прокоцка триумф против Арсенал, Сити го слави Агуеро (ВИДЕО)

Слободен печат
Во дербито на 24. коло на Премиер лигата, Челси на „Стемфорд бриџ“ не успеа да ја искористи предноста од играч повеќе. Арсенал успеа да освои...
Спорт Фудбал

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Наполи успеа да направи вистински подвиг и да го елиминира Лацио во Купот на Италија. Наполитанците славеа со минимални 1:0 благодарение на глот...
Ракомет Спорт

Шведска и го закомпликува пласманот во полуфиналето на Унгарија

Слободен печат
Иако ги загубија шансите за пласман во полуфиналето, ракометарите на Шведска ја совладаа Унгарија и ја однесоа Норвешка меѓу најдобрите четири селекции во Европа, додека...
Спорт Фудбал

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат
Девизата дека нема трофеи доколку не се фрлат огромни средства, најдобро се отсликува во фудбалот и кај тренерите. Иако бројките делуваат неверојатно, но десетте најголеми тренери-трошаџии...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Сплит

Слободен печат
Бојан Крстевски со 18 поени беше најпрецизен во редовите на аеродромци, Дамјан Стојановски постигна 17 поени, а двоцифрени беа уште и Ѓорѓе Милошевиќ со 15,...
Останатo Спорт

КОНКУРЕНЦИЈА НА УФЦ: Полјаците измислија нов брутален спорт, без ракавици и без ограда (ВИДЕО)

Слободен печат
Изминатиот викенд во Полска дебитираше нов спорт кој многу брзо би можел да стане екстра популарен, а креаторите на овој спорт се надеваат дека ќе...
Спорт Фудбал

Рамос по четврти пат ќе стане татко

Слободен печат
На Серхио Рамос одличлно му тргна 2020 година како на професионален така и на приватен план. По освојувањето на шпанскиот Суперкуп со Реал Мадрид, медиумите...
Ракомет Спорт

Повредите не и можат ништо на Норвешка, падна и Исланд

Слободен печат
Селекцијата на Норвешка продолжува со фантастичните игри на Европското првенство и иако вчера остана без Магнус Ред, а исто така не игра ниту капитенот и...
Кошарка Спорт

Ново име во Градски Парк: Работнички се засили со Питс

Слободен печат
Соработката помеѓу Работнички и Питс ќе трае до завршување на сезоната. Демиер Питс игра на бековската позиција, висок е 178 сантиметри и ќе претставува големо...
Останатo Спорт

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО : Пијани рагбисти претепале тинејџер до смрт (+18)

Слободен печат
Снимката се појави на интернет и на социјалните мрежи во саботата, а на неа е прикажано убиство на тинејџер. Порталот „Infobae“ пренесува дека 11 лица...