Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат
Фудбалскиот свет минатиот петок беше шокиран со веста дека Манчестер сити на две години е исфрлен од Лигата на шампионите поради финансиски малверзации. Клубот веднаш...
Спорт Фудбал

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат
Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот...
Спорт Фудбал

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат
Екипата на Арсенал вчера во рамките на 1/16 финалето од Лигата на Европа како гости со 0:1 го совладаа Олимпијакос и направија голем исчекор кон...
Кошарка Спорт

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат
Натпреварот од Евролигата во Белград помеѓу Црвена звезда и европскиот шампион ЦСКА Москва го одбележа инцидентот во кој главната улога ја имаше руски навивач. Русинот...
Спорт Фудбал

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат
Ѓорѓев и швајцарскиот второлигаш се обврзаа да ја продолжат соработката на дополнителни две години. – Задоволни сме што го продолживме договорот со Никола Ѓорѓев. И...
Спорт Фудбал

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат
Фудбалските екипи во третото по квалитет натпреварување во Германија овој викенд ќе носат специјални маици со пораки против расизмот и дискриминација по терористичкиот напад во...
Спорт Фудбал

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат
Веднаш по смената на Ернесто Валверде во јануари, се појавија информации за можното враќање на Чави Ернандез на „Камп Ноу“ како тренер. Иако Чави беше...
Спорт Фудбал

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите на францускиот тим се огорчени и бесни на своите миленици откако се појави видео снимка од разулавената забава само еден ден по поразот од...
Спорт Фудбал

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат
Манчестер сити минатиот петок доби казна од УЕФА, две години нема право да игра во европските купови, а доколку судот во Лозана ја потврди казната,...
Останатo Спорт

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат
Надал од новинарите на порталот доби задача да го направи идеалниот тенисер. Интересно е што прво го одбра бекендот и тука изборот падна на неговиот...