Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Стерлинг повторно во Ливерпул, ништо не е невозможно

Слободен печат
Оттогаш секојпат кога Манчестер сити гостува на „Енфилд“ секој контакт на Стерлинг со топката е проследен со свирежи и негодувања поради предавството. Сепак, откако Манчестер...
Спорт Фудбал

Заврши ерата на галактикосите, Реал повеќе нема да руши рекорди

Слободен печат
Реал Мадрид и неговиот претседател Флорентино Перез планираат да се откажат од омиленото хоби, секоја година за огромни пари да ангажираат фудбалски суперѕвезди. Медиумите во...
Останатo Спорт

За Новак нема зима, тенис се игра и со тави за готвење (ВИДЕО)

Слободен печат
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ им покажа на своите фанови на социјалните мрежи како го минува времето во самоизолација. Ѓоковиќ на импровизиран терен во дневната соба...
Кошарка Спорт

Заврши карантинот за Лејкерс, нема позитивни на коронавирус

Слободен печат
Неодамна беше откриено дека двајца члена на ЛА Лејкерс се позитивни на ковид-19, но нивните имиња не беа објавени, а екипата беше ставена во 14-дневен...
Спорт Фудбал

„Пророкот“ Балотели: Крајот на светот се одложува се додека Ливерпул не ја освои титулата

Слободен печат
Фудбалот е суспендиран за време на кризата поради коронавирусот, а исклучок не е ниту најатрактивното домашно првенство, Премиер лигата. На девет кола до крајот на...
Спорт Фудбал

Навивачите на Барселона избраа: Миленикот на Меси има предност пред Нејмар

Слободен печат
Барселона моментно се наоѓа во хибернација поради коронавирусот, но управата ги крои плановите за моментот кога ќе се продолжи со натпреварувањето. Главен приоритет на челниците...
Спорт Фудбал

УРНЕБЕСНО: Како НБА ѕвездите би играле фудбал (ВИДЕО)

Слободен печат
Комичарот „Maxisnicee“ кој е најпознат по тоа што одлично ги имитира НБА ѕвездите, своите фанови ги почести со ново урнебесно видео. Овој пат комичарот одлучи...
Спорт Фудбал

Го лажев Рафа Бенитез дека зборувам англиски јазик само за да ме донесе во Ливерпул

Слободен печат
Аргентинецот Макси Родригез го навлече бесот на Рафаел Бенитез веднаш откако дојде во Ливерпул кога му признал дека го излажал само за да не го...
Спорт Фудбал

Како изгледа луксузната вила во која Нејмар се наоѓа во самоизолација (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерот на ПСЖ и на бразилската репрезентација, Нејмар, времето во карантин поради коронавирусот го поминува во татковината. Нејмар кој е сопственик на најголемиот трансфер во...
Спорт Фудбал

Ла Лига продолжува во јули пред празни трибини

Слободен печат
Поради пандемијата на коронавирусот фудбалот во Шпанија беше сопрен на 10. март, а сите натпреварувања се суспендирани на неодредено време. Иако Шпанија заедно со Италија...