Категорија: Слободна ТВ

Вести Ви Препорачуваме Македонија Слободна ТВ

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ посети дел од училиштата: Едни учеа, други штрајкуваа (ВИДЕО)

Екипата на „Слободен печат“ денеска прошета во неколку основни и средни училишта во Скопје. Од она што можевме да го забележиме, дел од работеа нормално,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија Слободна ТВ

СЕ СКАРАА ПРЕД КАМЕРАТА НА „СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“: Едната го поддржува штрајкот на наставниците, другата не (АНКЕТА)

„Слободен печат“ денеска ги праша граѓаните дали се согласуваат со одлуката да се пролонгира учебната година, поради штрајкот кој го најавија наставниците, при што забележливо...
Вести Ви Препорачуваме Македонија Слободна ТВ

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ НА ТАБАНОВЦЕ: Граѓаните задоволни од „One Stop Shop“, полицајците ненавежбани (ВИДЕО)

Војислав Мојсовски
„Слободен печат“ денеска беше на ГП Табановце каде од вчера почна да се применува заедничкото управување со границата меѓу Македонија и Србија, „One Stop Shop“....
Вести Ви Препорачуваме Култура Слободна ТВ

ИНТЕРВЈУ Катaрина Илиевска Силјановска: Театарот за деца и младинци ќе добие нов објект, а ќе има и претстави за бебиња

Со улогите на Катарина Илиевска Силјановска, преку претставите во Театарот за деца и младинци пораснаа многу деца. Од минатата година, таа е на чело на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија Слободна ТВ

ИНТЕРВЈУ Зијадин Села: Само странец на чело на СЈО ќе ја врати надежта на народот во правната држава

Агим Јонуз
На чело на Специјалното јавно обвинителство треба да застане странец обвинител, бидејќи само така може да се врати надежта кај народот во правната држава, вели...