4 C
Скопје

Категорија: Скопје

Вести Скопје

Скопје ќе добие нов зелен простор во близина на МНТ

Слободен печат
Градот Скопје и МНТ уредуваат нов зелен простор во близина на кејот на Вардар, пред зградата на театарот. Деталите за новата зелена оаза што ќе...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Ганиу предупредува: Објектот пред „Мавровка“ повторно ќе биде урнат ако не биде вратен во првобитната состојба

Елена Вељановска
Сопственикот на објектот пред „Мавровка“ има законско право да го врати во првобитната состојба пред да биде опожарен, но не смее да излегува од габаритот,...
Вести Скопје

Советот на Општина Центар избра: Љупчо Ѓурчиновски нов командир на ПС „Центар”

Слободен печат
На вчерашната 59-та седница, покрај останатите точки на дневниот ред на Советот на Општина Центар, беше и изборот на нов командир на Полициската станица од...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Трајановски: Жал ми е што не успеав во мое време да го вратам животот на езерото Треска

Не е вистина дека Градот донел одлука да го отстапи езерото Треска на владение на Општина Сарај. Тоа го направи Владата, а јас како градоначалник...
Вести Скопје

Скопските ковид-центри со 34 хоспитализации за 24 часа: Вкупно се лекуваaт 286 пациенти, има 119 слободни кревети

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 34 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 286 потврдени и суспектни лица за ковид-19...
Вести Скопје

Дел од жителите на Визбегово денеска без вода

Слободен печат
Прекин на водоснабдувањето денеска ќе имаат дел корисниците од Качанички Пат, во населбата Визбегово. ЈП „Водовод и канализација” – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето...
Вести Скопје

ЈП „Водовод и Канализација“: Повеќе улици од Скопје без вода за пиење

Слободен печат
Без вода денеска ќе бидат корисниците од улиците „Видое Смилевски Бато”, „Панче Неделковски”, „Ќемал Ататурк” и „Коста Абрашевиќ”, информираат од ЈП Водовод и Канализација –...
Вести Скопје

Градежни работи во Општина Кисела Вода: Се поставува атмосферска канализација во урбаната заедница „Цветан Димов”

Слободен печат
Во урбаната заедница „Цветан Димов” се поставува атмосферска канализација и тоа на улиците „Вера Јоциќ”, „Тодор Паница”, „Тодора Паница 1″, „Вера Јоциќ 1″, „Вера Јоциќ...
Вести Скопје Слајдер

Денеска од 8 до 15 часот: Без струја делови од Карпош, Чаир, Драчево и Долно Соње, без вода населбата Усје

Слободен печат
Поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа денеска од 8 до 15 часот без струја ќе бидат делови од улиците „Кемал Сејфула” и „Џон Кенеди” во...
Вести Скопје

Општина Чаир ќе донира две амбулатни возила за Здравствен дом Скопје

Слободен печат
Општина Чаир денеска ќе донира две амбулатни возила за Службата за итна медицинска помош при Здравствениот дом Скопје. На примопредавањето, според најавите, ќе присуствуваат министерот...