Категорија: Магазин слајдер

Магазин Магазин слајдер Сцена

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат
Пластичните хирурзи тврдат де се повеќе дами во светот бараат да личат на Меган Маркл. „Меган има речиси совршено обликуван нос. Правилно ѝ се наместени...
Вести Забава Магазин Магазин слајдер Свет

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)

Додека светот седи во карантин, пингвините си поминуваат подобро од кога било. Се запознаваат со китови во аквариум, владеат со улиците во Кејптаун, Јужна Африка,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина коментираше на објава на Игор, која подоцна ја избриша: Пејачката ги обвинува Кеба и Оља! (ФОТО)

Васко Спасоски
Игор Којиќ ја избриша објавата за бракот со Северина, но пред тоа пејачката остави два коментари кои кратко стоеја на илустрацијата на која беа тие...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Слободен печат
Маноло Бланик, некрунисаниот крал на високите потпетици и славен дизајнер порачува кој е ултимативниот модел на сандали за ова лето. Тој е човек чие име...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Богдана ќе ја породи истиот доктор кој ја породил и Цеца!

Васко Спасоски
Богдана Ражнатовиќ, сопругата на Вељко Ражнатовиќ наскоро треба да се породи и на свет да донесе машко дете. Како што пишува „Блиц“, породувањето ќе се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

План за бегство: Бекамови бараат дозвола да направат подземен тунел!

Слободен Печат
Популарниот брачен пар Дејвид и Викторија Бекам сака да направи подземен тунел, кој би ја поврзувал спалната соба до нивната гаража со луксузни автомобили. На...
Живот Магазин Магазин слајдер

Херман Хесе: Парите не се ништо, моќта не е ништо, убавината не е ништо, среќата секогаш е таму каде што некој знае да сака!

Слободен печат
„Како што стареев, сè помалку ме исполнуваа малите задоволства што ми ги нудеше животот и сè повеќе ми стануваше појасно каде треба да ги барам...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Испливаа на површина сите скандали, караници и тајни помеѓу Кејт Мидлтон и Меган Маркл: Што се случува кога две сосема обични девојки ќе влезат во кралското семејство?

Слободен Печат
Иако Меган Маркл и Кејт Мидлтон се две сосема „обични“ девојки кои станале војвотки на ист начин – се венчале со принц, судбините сепак им...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Пред да се отворат градинките, зајакнете им го имунитетот на децата со три народни лека

Слободен печат
Пред да почнат со работа градинките, препорачливо е родителите на малите деца да се обидат да им го зајакнат имунитетот и на тој начин на...