Категорија: Магазин слајдер

Живот Магазин Магазин слајдер

Ова е рецепт за среќа и важи за сите луѓе!

Слободен печат
Да се чувствуваме среќно, потребен ни е само еден услов. За да го испочитуваме, неопходно е да го преиспитаме своето гледање на светот и да...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 5 април – Раковите да не се потпираат на туѓите ветувања, Девиците да не се навраќаат во минатото

Слободен печат
Овен Бидете подготвени за постепено соочување со најразличните искушенија, бидејќи ѕвездите укажуваат дека е дојдено вистинското време за манифестирање на прогресивноста, храброста и трансформацијата во...
Забава Магазин Магазин слајдер

Дејвид Бекам си ја избричи главата во изолација: Ова мораше да се направи! (ФОТО)

Слободен печат
Некогашната ѕвезда на англискиот фудбал, 44-годишниот Дејвид Бекам, се наоѓа во изолација поради коронавирусот, а сега има и нов имиџ. Сопругот на Викторија Бекам, инаку...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Знам што родив и со кого ја правев“ – Ана Николиќ за воспитувањето на ќерката и за тоа колку Раста и одмага во тоа

Слободен печат
Пејачката Ана Николиќ повеќе пати истакна дека е во одлични односи со раперот Стефан Ѓуриќ-Раста, својот поранешен сопруг, и дека ќерката Тара ја воспитуваат заедно....
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Идеални во време на самоизолација: 10 трилери кои треба да ги погледнете! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во период кога сите сме во карантин, се чини дека е вистинско време да се потсетите или по првпат да погледнете некои од овие трилери....
Забава Магазин Магазин слајдер

Реални „до коска“ илустрации на борбата против коронавирусот

Слободен печат
Животот каков што го познаваме застана, а сите места кадешто луѓето се собираа и дружеа се затворени. Но, во оваа голема пандемија постојат луѓе со...
Забава Магазин Магазин слајдер

Лоши момци прават хаос: Девојка вреска додека другар ја вози со полн гас на хауба! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поимот забава кај младите во посебно време посебно излезе од контрола. Овие Руси, кои можат да се видат на видеото, секојдневно се обидуваат да си...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неговиот љубовник му беше кум, а дечкото го гледаше од прозорeцот на хотелот: Фамозниот брак на Елтон Џон со жена! (ФОТО)

Слободен печат
Минатата година беше објавен филмот „Rocketman“ кој постигна огромен успех и во кој се прикажани неколку турбулентни години од животот на живата легенда од британската...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејти Пери го намачка Орландо Блум со шлаг и на необичен начин го откри полот на бебето

Слободен печат
Кеjти Пери и Орландо Блум очекуваат принова, а пејачката на нејзиниот инстаграм-профил на необичен начин го откри полот на бебето. Парот го следи трендот кој...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Ели Танасковска, уредничка и водителка во МТВ

Јасмина Кантарџиева Димков
Додека мнозинството луѓе се во домашна изолација, ти си секојдевно на работа, во студиото на Македонската телевизија. Како гледаш на ова ново време?  – Планетата...