• Магазин слајдер

Ќе се истражува дали Медокс, првиот син на Анџелина Џоли, е легално посвоен

Наскоро светлината на денот треба да ја здогледа документарецот кој укажува на потенцијално неетичката пракса користена во камбоџанскиот систем за посвојување деца, а кој повторно ќе истражува дали Медокс, денес 19-годишниот син на Анџелина Џоли, можеби е „украден“ од рацете на своето семејство, пренесува „The Sun“. Кога во 2002 година Анџелина Џоли првпат го посвои …

Ќе се истражува дали Медокс, првиот син на Анџелина Џоли, е легално посвоен Read More »

Д-р Бранимир Несторовиќ откри трик: Кој го пие овој витамин, од него бегаат комарците

Српскиот доктор Бранимир Несторовиќ Несторовиќ советува како да се заштитите себеси и своите најмили од здодевните крвопијци – комарците, и тоа на сосема природен начин. – Постојат едноставни, природни начини како да се одбијат комарците, како користење на витамин Б комплекс, особено витаминот Б1 кој има мирис кој ги одбива женските комарци – кои боцкаат. …

Д-р Бранимир Несторовиќ откри трик: Кој го пие овој витамин, од него бегаат комарците Read More »

Дневен хороскоп за 18 јули: Вие сте мотивирани да успеете и ја прифаќате конкурентската атмосфера

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 18 јули, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Некој инсистира на промена на меѓусебниот договор и користи малку лукавство. Нема причина да се расправате во ситуации кога услови за рамноправност. На љубовен план некој ви нуди разбирање и бесконечно внимание. Но, вие избирате погрешна личност и барате …

Дневен хороскоп за 18 јули: Вие сте мотивирани да успеете и ја прифаќате конкурентската атмосфера Read More »

На денешен ден – 18 јули

64.- Во Рим избувна голем пожар во кој стариот град изгоре до темели. Легендата вели дека пожарот го подметнал неурамнотежениот римски император Нерон. Но, за тоа нема никакви докази во старите извори. Веднаш по катастрофата, по наредба на царот, почнала планска изградба на Рим, така што сите згради морале да бидат ѕидани од камен отпорен …

На денешен ден – 18 јули Read More »

ФОТО: Хелен е најстарата инфлуенсерка на Инстаграм, заработува илјадници евра од фотографија!

Кога ќе го слушнете поимот инфлуенсер, особено кога станува збор за Инстаграм, сигурно веднаш помислувате на млада личност, која изгледа како една од најпопуларните светски ѕвезди.Меѓутоа, дека тоа не е правило докажува и 92-годишната Хелен рут Елам, позната на Инстаграм како Беди Винкл.   View this post on Instagram   A post shared by Helen …

ФОТО: Хелен е најстарата инфлуенсерка на Инстаграм, заработува илјадници евра од фотографија! Read More »

Пријател на Тања Савиќ со трогателни и шокантни изјави за брачниот живот на пејачката, додека таа ги заштитува децата

Драмата во домот на Тања Савиќ не запира, иако по скоро една година разделба, таа е повторно со синовите Максим и Ѓорѓе. Имено, нејзиниот сè уште законски сопруг Душан Јованчевиќ неодамна се обратил до медиумите со обвинение дека Тања му брани контактот со децата и презентирал преписка во која синовите се жалат на нивната мајка …

Пријател на Тања Савиќ со трогателни и шокантни изјави за брачниот живот на пејачката, додека таа ги заштитува децата Read More »

„Симпсонови“, меѓу другото го предвиделе патувањето на Бренсон во вселената

Обожавателите на серијата „Симпсонови“ забележале дека сцената во една епизода од 2014 година има неверојатна сличност со реалноста откако билионерот Ричард Бренсон отиде до ивицата на вселената со бродот „Virgin Galactic“ на почетокот на оваа недела. There are no words to describe the feeling. This is space travel. This is a dream turned reality https://t.co/Wyzj0nOBgX …

„Симпсонови“, меѓу другото го предвиделе патувањето на Бренсон во вселената Read More »

ФОТО | Трагичната смрт на Џон Кенеди и Керолин Бесет и денес е мистерија – Имале живот како од бајките, но зад затворени врати сѐ се распаѓало

Секој нивен чекор бил следен и сите зборувале дека Бесет ќе биде следната Џеки Оназис. Атрактивната русокоса ги освојувала луѓето со нејзиниот префинет стил на облекување, убавина и мистериозност. Керолин Бесет и Џон Кенеди Помладиот загинаа во авионска несреќа на 16 јули 1999 година, заедно со нејзината сестра Лорен, а остана нејасно зошто се одлучиле …

ФОТО | Трагичната смрт на Џон Кенеди и Керолин Бесет и денес е мистерија – Имале живот како од бајките, но зад затворени врати сѐ се распаѓало Read More »

Животниот пат на Бобан Јорданоски: Од дете со пречки во телесниот развој, напуштенo од таткото, до претседател на Мобилност Кичево и најдобар во компанијата

Во 1986 година, во Кичево, се раѓа Бобан Јордановски како здраво бебе, но поради лекарска грешка, станува дете со пречки во телесниот развој. Неговиот тивок херој е неговата мајка, која според него е најзаслужна за сите негови животни успеси. Во тоа време, неговата мајка Липа, живее во вонбрачна заедница со својот избраник и останува бремена. …

Животниот пат на Бобан Јорданоски: Од дете со пречки во телесниот развој, напуштенo од таткото, до претседател на Мобилност Кичево и најдобар во компанијата Read More »