Категорија: Жена

Жена Магазин Магазин слајдер Некатегоризирано

Имала манијакална депресија, спонтаните абортуси ја симнале до дното, љубовта и филмот ја искачиле до ѕвездите

Слободен печат
Вивиен Ли е родена како Вивиен Мери Хартли, во 1913 година, во Дарџилинг, британска Индија. На 7 години родителите ја испратиле на школување во Англија,...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Пеколот што го преживеала Џоан Колинс: Била омажена на сила, а ѝ требале пет брака за да го пронајде вистинскиот маж!

Слободен Печат
Џоан Колинс имала многу бурен живот, за кој говорела и јавно. Таа со својот прв сопруг Максвел Рид ја изгубила невиноста и родителите буквално ја...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Ведрана Рудан: Зошто короната ги заклучи Њујорк, Париз, Лондон, Рим, Москва, а ги заобиколи Пекинг и Шангај?!

Слободен печат
Хрватската писателка и колумнистка Ведрана Рудан е секогаш интересна, провокативна и директна. Секогаш своја. Бескромпромисна, духовита, жив пример како вистината освојува. Први мај го поминала...
Жена Магазин Магазин слајдер

Стил на неделата: Мерсиха Смаиловиќ, активистка за човекови права, хуманитарка

Слободен печат
– И покрај тоа што имаме исти имиња, припаѓаме на различни етникуми кои живеат во Македонија. Ја издвојувам пред сè како жена борец, која неуморно...
Жена Магазин Магазин слајдер

Сакате да се ослободите од вишокот на рацете – Правете ги овие вежби секој ден (ВИДЕО)

Слободен печат
Вишокот, наталожени масти на рацете знае да изгледа многу неубаво, всушност остава слика за опуштеност на телото и претставува ноќна мора за многу жени. Меѓутоа...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кратката фризура е тренд кој постојано се враќа: Десет холивутски дами кои ќе ве натераат веднаш да закажете на фризер! (ФОТО)

Слободен Печат
Кога за време на снимањето на филмот „Les Misérables“ од 2012 година, Ен Хетвеј ја скрати својата долга и густа коса по која беше препознатлива,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Живеела надвор од секој калап, чезнеела за љубов, а ни ги остави најубавите песни извлечени од нејзиниот живот кој е тажна приказна

Слободен печат
Од мала била блиска со сиромаштијата, но и од мала ги воодушевувала наставниците со бистрината, желбата за учење и љубовта кон поезијата. Своите први стихови...
Жена Магазин Магазин слајдер

Бон тон на женските чевли, ајде да се потсетиме што беше тоа

Ј.К.Д
Од сите модни додатоци чевлите се најомиленото модно парче на милиони жени, без разлика дали ја следат или не модата. Едно е сигурно, елегантниот изглед...
Жена Магазин Магазин слајдер

Мајката која се породи додека беше на респиратор, го победи коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Мајка од Охајо, која се породи додека беше на респиратор, го победи коронавирусот. Меган Сајтс (27) била бремена во седмиот месец со своето второ дете...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Тренинг сконцентриран на трицепсот, вежбаме со Елена Мирческа (ВИДЕО)

Ј.К.Д
Со денешниот сет на вежби од изолација, фитнес инструкторката Елена Мирческа акцентот го става на еден од најпроблематичните делови на женското тело – трицепсот, или...