Категорија: Жена

Еспресо Жена Магазин Шоу биз

Самохрана мајка му испратила порака на Ештон Качер, а неговиот потег ги шокирал сите (ФОТО)

Слободен печат
Кога одлучила да му испрати порака на еден од најславните актери на денешницата, Моника Кутиерз не очекувала дека тој навистина ќе ѝ одговори. Ештон Качер...
Жена Магазин

Во домот на Натали Портман (ФОТО)

Слободен печат
Ку­ќа­та на ос­ка­ров­ката, што се прос­ти­ра на 730 квад­рат­ни мет­ри и што е ло­ци­ра­на во мес­то­то Мон­те­сито, е про­ек­ти­ра­на од стра­на на ар­хи­тек­тот Бартон Ма­ерс....
Жена Магазин Семејство

Видов што прави мојот сопруг и одвратно е: Дознав откако се венчавме, еднаш кога дојдов дома и почуствував…

Слободен печат
Некои бракови, најчесто оние кога паровите „рипнале во тавче“ без да живеат заедно (без разлика дали тука, на запад, низ свет) тонат поради новите сознанија...
Жена Магазин

Меган Маркл и Хилари Клинтон тајно се сретнале во Лондон

Слободен печат
Како што пренесува магазинот „Пипл“, британската војвотка Меган Маркл во вторникот се запознала со бившата прва дама на Америка, Хилари Клинтон и тоа на таен...
Еспресо Жена Магазин Мода

Хит моден детаљ за есен и зима: На секоја комбинација и дава луксузен и гламурозен изглед! (ФОТО)

Слободен печат
Оваа година впечатливите марама-венчиња се главен хит за оваа сезона, а доаѓаат во толку убави бои и стилови, што имаат моќ буквално секоја комбинација да...
Жена Магазин

„Челичната принцеза“ на Путин ни крива ни должна се нашла среде порно-скандал

Слободен печат
Поранешната јавна обвинителка на Автономната покраина Крим и сегашна заменичка на претседателот на Одборот за меѓународни односи на руската дума, Наталија Поклонскаја, ни крива ни...
Жена Магазин

Се обесила кога видела што има во телефонот на нејзиното момче бизнисмен! (ФОТО)

Слободен Печат
Лидија Робертс (21) се чувствувала повредено, откако на 9 јуни 2017 година открила недозволена содржина на уредот кој припаѓал на бизнисменот и нејзино момче Адам...
Жена Магазин

Марија Оршиќ, БОЖИЦАТА НА ЗЛОТО на Третиот рајх, која се допишувала со Никола Тесла (ФОТО)

Слободен печат
Според податоците на луѓето кои се занимавале со оваа мистериозна жена, Марија уште од мала имала страст кон окултни работи, па уште од детството наводно...
Жена Магазин

Пет ЈАСНИ ЗНАЦИ дека вашата пријателка е ЉУБОМОРНА на вас!

Слободен печат
Љубомората не е убава особина и може да уништи било каква врска, без оглед дали е љубовна или пријателска. Љубоморните луѓе се во состојба својата...
Жена Магазин Семејство

Правилото на Мила Кунис за божиќните подароци, ги подели мислењата на родителите!

Слободен Печат
Мила Кунис и Аштон Кучер се горди родители на 5-годишната ќерка Вајат и 3-годишниот син Димитри. Иако ги одгледуваат подалеку од холивудските рефлектори, двајцата се...