Категорија: Жена

Жена Магазин

Трауматичниот брак на Џеки Кенеди со Оназис: Ја наместил да ја фотографираат гола! (ВИДЕО)

Слободен печат
Една од омилените први дами на Америка, Џеки Кенеди, по смртта на нејзиниот маж Џон Ф. Кенеди, утеха нашла во стариот и пребогат грчки бизнисмен...
Еспресо Жена Магазин Секс

Една жена е згрозена од свекрвата која и упаѓа во спална за време на секс: Не се грижете, веќе сум го видела тоа!

Слободен печат
Иако повеќето родители на сакаат да знаат за сексуалниот живот на своите деца, оваа мајка мисли поинаку. Една жена која со сопругот живее во куќата...
Жена Магазин

ПМС: За скромноста и за македонските невести на Франкенштајн

Јасмина Кантарџиева Димков
Ми се јавува една познаничка, сто години се немаме чуено, и по формалното „здраво, што правиш“, преминува на тоа што ја мачи: – Ај, ма,...
Жена Магазин Семејство

10 знаци кои покажуваат дека не сте среќни во бракот

Слободен печат
Речиси секоја жена порано или подоцна сака да се смири и вдоми покрај еден маж. Но, без ралика дали ќе се омажите или не, сигурно...
Жена Магазин

Меган Маркл не е омилена меѓу Британците: Ме предупредуваа на ова, ама не го сфаќав сериозно

Слободен печат
Новата анкета што ја спроведе магазинот „Татлер“ откри дека 45 проценти од Британците сметаат дека Меган Маркл не е добра за кралското семејство. Магазинот анкетата...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Вие всушност гледате како ме силуваат! Го снимила најпознатиот филм за возрасни додека ѝ држеле пиштол вперен во главата

Слободен печат
Линда Лавлејс се прославила во 1972 година во еден од најпознатите филмови за возрасни, „Длабоко грло“. Филмот за жената која сфатила дека рецепторите за сексуално...
Жена Магазин

Меган Mаркл не ѝ дозволи да клекне пред неа: Гест што го анализираат светските стручњаци (ВИДЕО)

Слободен печат
Првпат по прикажувањето на документарецот во кој призна дека не се чувствува добро, Mеган Маркл се појави во јавност пред неколку дена на церемонијата на...
Жена Магазин

Направете еко­лош­ки рас­твор за рерната да ви биде како нова

Слободен печат
До­ко­лу сте од оние до­ма­ќин­ки кои чис­те­ње­то на рер­на­та од елек­трич­ни­от шпо­рет им прет­ста­ву­ва нај­теш­ка ра­бо­та во до­ма­ќинството, оби­де­те се да го нап­ра­ви­те овој рас­твор...
Жена Магазин

Скандалозни фотографии на американска политичарка: Се бакнува со секретарката, позира гола и пуши бонг (ФОТО)

Слободен печат
Американската демократска конгресменка Кејти Хил се најде во центар на скандал откако се појавиле фотографии на кои позира гола со нацистичка тетоважа и пуши бонг,...