Категорија: Жена

Жена Магазин Семејство

Од плакарот на Анита: Муабет со комшиката

Анита Митровска
Откако не знам веќе по кој пат и овој ден го пројдов чистејќи го домот, ги „сотрев“ бактериите и ја направив мојата трета „генералка“ за...
Жена Магазин

Ни во Лондон, ни во Лос Анџелес: Откриено е каде Меган Маркл и принцот Хари ќе го поминат Божиќ

Слободен печат
Принцот Хари и неговото семејство ќе ги поминат божиќните празници во Канада, потврдиле од нивната резиденција. Хари, Меган и нивниот 7-месечен син Арчи ќе го...
Еспресо Жена Магазин Шоу биз

Смртта на Британи Марфи е една од најголемите мистерии: Испливаа нови теории за трагично настраданата глумица

Слободен печат
Британи Марфи почина пред 10 години, а нејзиното тело го пронашол сопругот Сајмон Монџек во нивната вила во Холивуд. Во тогашниот медицински извештај пишува дека...
Жена Магазин

ПМС: Кој сака да оди во туѓи чевли

Сабота наутро. Ручекот го направив крш. Кога видов дека морковот станал сува слива, компирот мушмула, а месото модар патлиџан, им го предадов на двете миленичиња, кучињата. И...
Жена Магазин

Кралицата Елизабета го направи Божиќниот пудинг со синот, внукот и правнукот

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора и нејзините тројца наследници – синот Чарлс, внукот Вилијам и правнукот Џорџ – се собраа пред украсената елка во Бакингемската палата на...
Еспресо Жена Убавина

Познатата актерка Софија Вергара изгледа како девојка, а ова се нејзините трикови!

Слободен Печат
Никогаш не е доцна да започнете да водите нега за вашиот изглед. Софија Вергара, ѕвездата од серијата „Modern Family“, е огромен стручњак за трикови за...
Еспресо Жена Магазин Секс

Жени кои се како магнет за секој маж

Слободен печат
Жените кои добиваат се што ќе посакаат не се нужно фатални убавици, токму спротивното – тоа што ги разубавува доаѓа одвнатре, а не однадвор. Всушнот...
Жена Магазин

Приказната за наставникот и ученичката ги остави луѓето без текст: Чекал 7 години да го спроведе планот во дело

Слободен печат
Ервин Пангалија е наставник од Индонезија кој, вели, се вљубил во својата ученичка Винда кога таа имала само 13 години. Како што тие денес зборуваат...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Технологија

Открила опасна нуклеарна кражба, а потоа почнале чудни случувања: Прво ја озрачиле, а кога сакала да даде интервју, мистериозно загинала (ВИДЕО)

Слободен печат
Карен Силквуд е синдикалната активистка која била најдена мртва во постројката за плутониум, а полицијата во записникот забележала дека се работи за автомобилска несреќа. Меѓутоа,...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Едит Пјаф, жената која од дното го достигна врвот! (ФОТО)

Слободен Печат
На 19 декември 1915 година била родена Едит Пјаф, некрунисаната кралица на Париз и болката. Над влезната врата со број 72 на улицата Белвил, на...