Категорија: Жена

Жена Магазин

Тина Тарнер наполни 80 години: Престара сум да слушам како и што треба да правам. Сакам сега и тука! (ФОТО)

Слободен печат
Кралицата на рокенролот, Тина тарнер, наполни 80 години. Освен што има неверојатни вокални способности, таа поседува енергија со која зрачи секогаш кога ќе застане на...
Жена Магазин

Нови скандалозни детали излегоа во јавност: Додека принцот Чарлс ја заведувал Камила, сестра му имала афера со нејзиниот прв сопруг

Слободен печат
Шокантни детали од кралскиот двор повторно излегоа во јавност. Веќе одамна е позната вонбрачната афера на принцот Чарлс со Камила Паркер, но ретки се оние...
Жена Магазин

ПМС: Стилот нема никаква врска со дизајнерската облека која ја носите

Често слушаме – оваа личност има стил – но, што е стилот? Нешто што го надминува изгледот. Едно е сигурно, стилот нема никаква врска со...
Еспресо Жена Магазин Мода

Аксесоар без кој ниту една зима не може да пројде? Вака се носи „оверсајз“ шалот оваа сезона! (ФОТО)

Слободен печат
Предимензионираните модели и оваа сезона се во тренд, а освен што изгледаат одлично, совршени се и за дождливи и ветровити денови, бидејќи ќе ве згреат....
Жена Магазин

Разгалената богаташка го разбесне светот: Шетањето е за сиромашни, јас месечно трошам 2.000 евра само за такси

Слободен печат
Надја Нусејбех (24) во емисијата “Rich Kids Go Skint”, која се прикажува во Велика Британија, ја посетила самохраната мајка Натали Расел (40), која со двајцата...
Жена Магазин

Кои се петте официјално најзгодни Русинки? (ФОТО)

Слободен печат
Руското издание на машкиот магазин „Максим“ ја објави својата годишна листа на 100 најзгодни жени во земјата. За да се одбере кои жени ќе бидат...
Жена Магазин

Исидора Данкан: Танцувала полугола, го љубела младиот Есенин, а трагично загинала поради марамата што ја носела

Слободен печат
Нејзините основни принципи во танцот дека телото и движењата мора да бидат слободен одраз на внатрешното доживување, ја иновираа балетската уметност. Начелата на играта што...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Ана Здравковска – Илиевска: Целиот живот е магија, само треба да знаеме да ја дозираме таа магија!

Јасмина Кантарџиева Димков
Се сеќавате на популарното телевизиско лице, Ана Здравковска – Илиевска? Се разбира дека се сеќавате, а веруваме и дека ви недостига на малите екрани. Но,...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Државна службеничка се сликала за „Плејбој“ и останала без работа! (ФОТО)

Слободен Печат
Руската државна службеничка по име Ана Ануфриева, ова лето доби отказ откако се пријавила на изборот за „зајачица на годината“ на рускиот Плејбој. Русинката која...
Ви Препорачуваме Жена Здравје Магазин

Анита Гибсон: Читајте ги состојките на козметичките препарати, многу од нив се канцерогени!

Јасмина Кантарџиева Димков
Со Анита Гибсон, нашинка која повеќе од 30 години живее и работи во Лондон, зборуваме на актуелните теми за здрав и младешки изглед и како...