Категорија: Жена

Еспресо Жена Магазин Мода

Мода за жените после 40: Како да изгледате префинето, модерно и отмено, но целосно пристојно! (ФОТО)

Слободен печат
По 40-та година секоја жена многу добро знае што и стои навистина добро. Така барем изгледа според Инстаграм профилите на оние жени кои уживаат во...
Жена Магазин

Русинка родила бебе какво што се РАЃА ЕДНАШ во 625 милиони случаи – ДОКТОРИТЕ ВО НЕВЕРУВАЊЕ!

Слободен печат
Бебето е зачнато по природен пат, но не се развивало во матката, туку надвор од неа. Бебето го нарекле Вероника. Име кое значи „она што...
Жена Магазин

Трудницата со рак сепак роди: Му го чувствував чукањето на срцето (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Американката Џејд Давис (36) во текот на бременоста добила дијагноза агресивен карцином на дојката. Од докторите била советувана да и ја прекинат бременоста поради лекувањето,...
Жена Магазин

Кејт Мидлтон на Инстаграм ја објави првата лична порака (ФОТО)

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ во неделата на профилот Кенсингтон ројал на Инстаграм објави лична порака заедно со неколку фотографии снимени во текот на нејзината посета на...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Џастин Трудо: По него лудуваат жените низ цел свет, а тој ѝ е верен само на една

Слободен печат
Некогашната водителка на канадската телевизија E talk, Софи Грегоар Трудо, денес е првата дама на Канада. Иако семејството на својот избраник го познавала скоро цел...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Оваа девојка го освои Скопје! И мажи и жени завртеа глава по неа! (ФОТО)

Слободен печат
Верувам дека ќе се согласите со нас дека понекогаш ако не и секогаш, улиците во нашиот главен град наликуваат на вистински модни писти. Девојки парадираат...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Жените во Југославија имале „магични“ раце: Тоа што тие можеле да го прават, ние не можеме ни да го замислиме!

Слободен печат
Некогаш порано во Југославија, луѓето живееле поинаку. Денешната младина родена после 1990 година, многу е тешко да разбере што значи тоа штиркани кошули или штепувани...
Жена Магазин

Ребека открила дека мажот ја ИЗНЕВЕРИЛ, па отворила детективска агенција: Станала популарна, а еве како го НАПЛАТИЛА ТОА (ФОТО)

Слободен печат
Жената која во 2009 година ја основа првата женска приватна детективска агенција, заради што стана позната ширум светот, па својата работа од Англија ја прошири...
Жена Магазин

ПМС: За ПМС-от, менструацијата и влошките

Јасмина Кантарџиева Димков
Три дена бев вистинска аждаја и конечно се случи тоа – добив менструација. Какво олеснување. Натечените гради ми спласнаа, стомакот ми се издиша, живците ми...
Жена Магазин

Оригиналната Лебовиц: Ленон ја молел за насловна, а после неколку часа го убиле

Ивана Стамевска
Ана-Лу Лебовиц не ни помислила дека би можела да стане фотографка. Пораснала во големо американско-еврејско семејство преполно со уметници, особено од страната на мајката. Татко...