Жена Archives - Page 3 of 83 - Слободен печат

Category : Жена

Жена Магазин

Модни трикчиња за да го скриете стомакот

Слободен печат
Овие четири совети се спасителки доколку сакате да го скриете стомакот и да изгледате повити. Блузи „сечени“ под градите Ваквите блузи се вистински избор за...
Жена Магазин

Модни лекции што ни ги дава Кејт Мидлтон

Слободен печат
Идната британска кралица е позната по истенчениот вкус и префинет стил. Но, што може да научиме во однос на стилот и модата од војвотката од...
Жена Магазин

10 важни совети за користење на маскара

Слободен печат
Конусна, топчестa, ротирачкa или двојно свиткана – не, не се работи за вселенски бродови, туку за новата маскара чија генијална четка нуди фасцинантни можности. Меѓу...
Жена Магазин

15 модни правила за ниски девојки и жени

Слободен печат
Иако секој може да носи сè, затоа што модата е првенствено само игра, постојат комбинации кои одговараат на нашето тело, но и такви кои не...
Жена Магазин Некатегоризирано

Чистење на накит, прочитајте ги овие корисни совети од стручњаци

Слободен печат
За накитот да изгледа убаво, онака како што сте го купиле, потребно е редовно да го чистите. Тоа воглавно се прави со блага сапуница и...
Жена Магазин

Моника Белучи и 10-те правила на исхрана за згодно тело

Слободен печат
Можно ли е да остенете витки во земјата на пицата, шпагетите, тестенините…Да се биде згоден каква што е Моника Белучи? Зошто гојазноста не е значаен...
Жена Магазин

Имате отечено лице наутро? Еве како едноставно да го „спласнете“

Слободен печат
Повеќето топ модели сосема „полудеа“ по новиот тренд наречен „Ice facial“, а меѓу нив е и Кејт Мос која секојдневно го практикува. „Ice facial“ е...
Жена Магазин

Бијонсе ги рекламира новите патики кои ќе бидат хит

Слободен печат
Модните познавачи велат дека новите Адидас патики „Слик 72“, ќе бидат задолжително трендовско модно парче. Колекцијата на спортска облека, под веќе познатото име „IVY PARK“...
Жена Магазин

Совршено костен пире со рум (рецепт)

Слободен печат
Со малку волја и време може да подготвите совршено костен пире многу повкусно од купената верзија. Потребни намирници – 400 грама костени, 2 лажици шеќер, 40...