Категорија: Жена

Жена Забава Магазин Магазин слајдер

Големи љубови: Коко Шанел и Игор Стравински, две годишни времиња на бурна страст и нови изуми

Слободен печат
Прочуената француска дизајнерка Коко Шанел (1883-1971), основач на светски познатата марка Шанел, се смета за најзначајна појава во модниот дизајн на 20.век. Немала среќно детство,...
Вести Жена Магазин Свет Слајдер

Круната ја замени со медицинска опрема: Шведската принцеза Софија волонтира во болница! (ФОТО)

Слободен печат.
Принцезата Софија од Шведска започна да волонтира во шведска болница откако помина три дена во интензивна програма за обука. На фотографиите е со новите колеги...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер

Стил на неделата: Ирена Јакимоска, директор и косопственик на компанијата „Комфи-Ангел”

Слободен печат
– Таа е нестандардна во секој поглед: нејзината силно изразена индивуалност е првото што ви паѓа во очи. Ќе ја забележите и меѓу илјадници други,...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Тренинг со стап, со Елена Мирческа (ВИДЕО)

Ј.К.Д
Денешниот избор на вежби од изолација е целосен функционален тренинг со стап. – Единствената алатка која што ни треба е нешто кое сите го имаме...
Жена Магазин

Никогаш не излегуваат од мода: Како да ги комбинирате белите панталони (ФОТО)

Слободен печат
Класичните панталони и фармерките се несомнено едни од најпопуларните модни парчиња кои со задоволство ги носиме во текот на целата година, а во текот на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Керамичка приказна на Тања и Борче: Да се живее од работата за нас е многу повеќе од плаќање сметки и преживување

Јасмина Кантарџиева Димков
Тања и Борче Богоевски се креатори на креативната приказна „Керакамика“. Идејата се родила многу одамна, уште додека биле на студии, честопати знаеле да фантазираат што...
Жена Забава Магазин

Позитивната енергија од списанието „Сенса“ ја пренесе на „Оригинал“, нова оригинална приказна на Јасмина Стојановиќ

Јасмина Кантарџиева Димков
И како долгогодишна уредничка на популарното списание „Сенса“, и денес, како уредничка на списанието „Оригинал“, Јасмина Стојановиќ шири оптимизам и позитивна надеж. Во новото списание...
Жена Магазин

Никогаш нема да погодите – Погледнете кое парче облека стана моден хит за време на пандемијата на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Со оглед на тоа дека деновите ги поминуваме во карантин, на сцена стапија модни комбинации во кои царуваат женските чорапи… Чорапите не се само модно...
Жена Магазин

Сакате да ги отстраните вештачките трепки, а салоните не работат? Еве што можете да направите во домот!

Слободен печат
Екстензиите за трепките станаа многу популарни во последно време, а можат да траат и до 6 недели. Доколку сте направиле надоградба на трепките пред да...
Жена Магазин Магазин слајдер

Жената со најтемниот тен на светот: Црното е прекрасно, црното е одважно, црното е злато (ФОТО)

Слободен печат
– Јужен Судан, земјата во која луѓето имаат толку темна кожа, што нема да им верувате на сопствените очи. Толку богата кожа и толку бели...