Жена Archives - Page 20 of 83 - Слободен печат

Category : Жена

Жена Магазин

Објавена заедничка фотографија на принцот Ендрју и девојката што го обвинила за злоставување (ФОТО)

Слободен печат
Синот на кралицата Елизабета, принцот Ендру е во центарот на еден од најголемите скандали кои некогаш ги доживеал британскиот двор. Војводата од Јорк се сомничи...
Еспресо Жена Мода Убавина Шоу биз

Бела Хадид призна: Работата ме натера да плачам секој ден!

Слободен печат
Уште од самиот почеток кога почна да работи како модел, кариерата на Бела Хадид оди само нагоре. Не требаше да помине многу време пред да...
Жена Магазин

ПМС: Боди позитив сте? Хм…, себеприфаќањето не оди баш така лесно

Јасмина Кантарџиева Димков
Колку пати сте се чувствувале виновни за вишокот килограми, дури и тогаш кога вашиот нов изглед е допадлив за другите? Колку пати сте биле жртвa...
Жена Магазин

20 години била зависна од хероин, по една година лекување таа е непрепознатлива (ФОТО)

Слободен печат
Поранешата наркоманка Мишел Валас консумирала хероин полни 20 години, а таа се појави и во Џереми Кајл Шоуто каде ги шокираше гледачите со својот испиен...
Жена Магазин

Манекенката немала труднички стомак, ја носела истата облека, а поради болка отишла во тоалет па се породила (ФОТО)

Слободен печат
Австралиската манекенка Ерин Лангмејд (23) тврди дека немала поим дека е бремена затоа што користела контрацепција, немала ниту стомак, утрински мачнини и други симптоми кои...
Жена Магазин

Приказна за девојчето родено со 4 нозе: Родила 5 деца, луѓето плаќале за да ја видат, а на крај и го зацементирале гробот (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Џозефин Мартл Корбин е родена во 1868-ма година во округот Линколн, со генетско пореметување наречено “дипигус”: имала две карлици, два пара нозе и два полови...
Еспресо Жена Магазин Секс

Останете сингл се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Слободен печат
Навистина е многу тешко е да се најде чиста, длабока, искрена и вечна љубов. На девојките кои се сингл подолг период им се чини незамисливо...
Еспресо Жена Магазин Шоу биз

Самохрана мајка му испратила порака на Ештон Качер, а неговиот потег ги шокирал сите (ФОТО)

Слободен печат
Кога одлучила да му испрати порака на еден од најславните актери на денешницата, Моника Кутиерз не очекувала дека тој навистина ќе ѝ одговори. Ештон Качер...
Жена Магазин

Во домот на Натали Портман (ФОТО)

Слободен печат
Ку­ќа­та на ос­ка­ров­ката, што се прос­ти­ра на 730 квад­рат­ни мет­ри и што е ло­ци­ра­на во мес­то­то Мон­те­сито, е про­ек­ти­ра­на од стра­на на ар­хи­тек­тот Бартон Ма­ерс....
Жена Магазин Семејство

Видов што прави мојот сопруг и одвратно е: Дознав откако се венчавме, еднаш кога дојдов дома и почуствував…

Слободен печат
Некои бракови, најчесто оние кога паровите „рипнале во тавче“ без да живеат заедно (без разлика дали тука, на запад, низ свет) тонат поради новите сознанија...