-6 C
Скопје

Категорија: Жена

Жена Магазин Магазин слајдер

Марија Павловска, мултимедијална уметница: Современата уметница треба да е индивидуална, своја и единствена

Ј.К.Д
Критичарите најдобро го објасниле феноменот што го обработува. Тие посочиле: „Нејзините дела ја изразуваат експресивноста со комбинација на реализам и толкување на зрела, уникатна и...
Жена Магазин Магазин слајдер Технологија

Потрагата по мистериозната Хуанг, за која се верува дека е нулти пациент на ковид трае цела година: Што се знае досега за случајот?

Слободен печат
Хуанг Јанлинг работела на Институтот за вирусологија во Вухан, а како нулти пациент е означена во онлајн-извештаите кои се делеа во Кина во првите недели...
Жена Магазин Магазин слајдер

Рецепт за осветлување на косата: Освен поубава боја, ќе добиете и свилена и сјајна коса

Слободен печат
Косата може да се бои со природни препарати кои освен што ќе ја осветлат вашата коса имаат и важна улога во негата на косата. Дали...
Ви Препорачуваме Жена Живот Забава Магазин Сцена

ВИДЕО | Атиџе од „Медена земја“ за првпат во 57 години ги дувна роденденските свеќи: Со Сузана Турунџиева ќе слават три дена

СП.
Протагонистката од хит-документарецот „Медена земја“ наполни 57 години. Она што го прави нејзиниот роденден особено значаен е фактот што Атиџе за првпат ги дувна свеќите...
Вести Ви Препорачуваме Жена Живот Магазин Магазин слајдер Регион

Шокантно сведоштво на српската ѕвезда: Повеќепати ме силуваше познатиот сопственик на угледното училиште Мирослав Мика Алексиќ, има и други жртви

СП.
Неколку девојки, меѓу кои и малолетнички, пријавиле во полиција дека биле силувани или сексуално малтретирани од Мирослав Мика Алексиќ, познатиот сопственик на угледното училиште за...
Жена Магазин Магазин слајдер

Масло и екстракт од морков за еластична кожа

Слободен Печат
Додавањето на само неколку капки природно масло во рутината за нега може да има многу поволно дејство врз кожата, посебно во зимските денови кога кожата...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Плетени нокти – маникир тренд за оваа зима

Слободен печат
Плетењето е незаменлив дел од зимата особено во моментите кога сакаме да се стоплиме со омилениот дебел џемпер – но дали би го носеле на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Зад панк-фризурата на принцезата Шарлин се крие неверството на принцот Алберт

Слободен печат
Новата панк-фризура на принцезата Шарлин нема никаква врска со модата, туку е израз на незадоволство од бракот со принцот Алберт, од кого Бразилка бара на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Јогуртот е подобар за кожата од многу скапи креми: Рецепти за третмани и домашна нега

Милена Ризовска
Не е секогаш правило дека само скапата козметика гарантира мазна и сјајна кожа на лицето. Честопати, намирниците од кујната можат лесно и многу ефикасно да...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Наташа Неданоска, професорка ама и газдарица на „Пирустија Неданоски“: Селото прави чуда, од човекот ја вади човечноста

Јасмина Кантарџиева Димков
Со првото стапнување во дворот на семејство Неданоски во село Рамне, гостите стануваат нивни пријатели. Тука ниту едно доживување не е исто, а меѓу бројните...