Категорија: Жена

Жена Магазин Магазин слајдер

Во служба на убавината – Соодветна храна и многу вода помагаат да имате убава и сјајна коса

Слободен печат
Секој човек сонува да има раскошна и сјајна коса на која сите ќе му се восхитуваат. Честопати имаме слушнато дека косата е „круна“ на убавината,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Изуми што го променија светот: Го сакате пивото и не можете без ви-фи? Заблагодарете им на овие жени!

Слободен печат
Ако треба да наведете прочуени изумители ќе се сетите на Никола Тесла, Томас Едисон или Леонардо да Винчи. Но, што е со Мери Андерсон? Или...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кејт Мидлтон откри што ѝ било најтешко во екот на пандемијата

Слободен печат
Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, јавно призна дека и во кралското семејство, како и во многу други, имало подеми и падови во екот на пандемијата...
Жена Магазин Магазин слајдер

Опасните жени се секогаш посебни: За фаталната Југословенка мечтаеле сите, а поминала голгота

Слободен печат
Жена со илјада лица, Мис на Југославија, жена на вториот човек на Радио телевизија Белград, одличен имитатор. Ова се синоними по кои многумина ја помнат...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков
Секој ангажман на Драгана Велковска е активизам – од директното спасување животни од улиците, до институционалниот ангажман каде што на друг начин ја води борбата за...
Жена Магазин Магазин слајдер

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Слободен печат
Верувале или не, обичната четка за чешлање на косата може да биде моќно оружје во борбата против целулитот. Со четкањето на нозете и задникот „на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Најактуелната борба во овој период – Еве како да ја спречете појавата на целулит

Слободен печат
Борбата со целулитот е најактуелна во пролетните и во летните месеци. Тогаш целулитот што се „таложел“ во зимските месеци кога се јаде калорична храна доаѓа...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Мислела дека ја болат бубрезите, а таа всушност се пораѓала

Слободен печат
Лизи Квах, 23-годишна инструкторка по танц од САД, на социјалните мрежи ја сподели својата неверојатна животна приказна. Лизи имала страшни болки во пределот на половината,...
Жена Магазин

Сања и Ирис, дуо „Инфинитас“: Разновидноста ги прави нештата попривлечни и интересни

Јасмина Кантарџиева Димков
Виолистката Сања Јовановска и виолончелистката Ирис Стефановска Арсовска, членки на оркестарот на Македонската опера и балет, две убави и талентирани музичарки, и две пријателки, имаат...
Жена Магазин Магазин слајдер

Имате проблем со акни на грбот? Проверете дали и вие ја правите оваа грешка

Слободен печат
Акните не се ништо необично на било кој дел од телото, но ако се појават на грбот можат да бидат долгорочен проблем. За среќа, дерматолозите...