Жена Archives - Page 18 of 82 - Слободен печат

Category : Жена

Жена Магазин

Ослабела 50 килограми пред свадбата! Како? Го исфрлила ова од исхраната! (ФОТО)

Слободен печат
За Австралијанката Кајли Мулчахи потрагата по венчаница изгледала како вистински кошмар бидејќи се плашела дека нејзините 120 килограми нема да ги собере во ниту една....
Жена Магазин

Муабет со Елена Марковска: На сопругата на Пендаровски одлично и стои титулата жена со стил

Јасмина Кантарџиева Димков
Муабетиме со Елена Марковска, презентер и уредник во телевизија „Алфа“, на женски теми. Какви се тие женски теми? Такви, убави. Теми кои нè засегаат. Па,...
Жена Магазин

72 години брак: Кралицата Елизабета венчаницата ја купила со бонови (ФОТО)

Слободен печат
1934: Првпат се запознале на венчавка Елизабет Александра Мери Виндзор имала 8 години кога првпат го запознала Филип на венчавката на нејзината роднина, принцезата Марин....
Жена Магазин

Се продава фустанот во кој принцезата Дајана танцувала со Џон Траволта (ФОТО)

Слободен печат
Фустанот кој принцезата Дајана го носела кога танцувала со Џон Траволта на свечената вечера во Белата куќа, на 9 декември повторно ќе биде понуден на...
Жена Магазин

Меган Маркл прогласена за највлијателна модна икона за 2019! (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Меган Маркл е прогласен за највлијателна модна икона, прескокнувајќи ги Кајли Џенер и Карди Би, кои досега се наоѓаа на врвот на оваа листа. Воедно...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Запалената пеперутка Ема Ливри: Балерината која изгоре на сцената (ФОТО)

Слободен печат
Претставата „Леа Папилон“, во која украдената принцеза се претвора во пеперутка не е некоја позната балетска претстава. Најзначајно нешто во продукцијата на овој балет, чиј...
Жена Магазин

Сите зборуваат за смелото издание на војвотката: Кејт Мидлтон во фустан од чипка со гол грб (ФОТО)

Слободен печат
Војводата и војвотката од Кембриџ синоќа беа главните гости на престижниот перформанс Ројал Варајати во лондонскиот театар Паладиум. Кејт Мидлтон се појавила во необично гламурозно...
Еспресо Жена Магазин Мода

Моден императив на сезоната: Трендот на одела во силни бои продолжува! (ФОТО)

Слободен печат
Секоја дама од стил мора да има едно вакво одело во својата гардероба… Оделата во силни бои дефинитивно се најголемиот тренд оваа сезона. Сите трендсетерки...
Жена Магазин

Објавена заедничка фотографија на принцот Ендрју и девојката што го обвинила за злоставување (ФОТО)

Слободен печат
Синот на кралицата Елизабета, принцот Ендру е во центарот на еден од најголемите скандали кои некогаш ги доживеал британскиот двор. Војводата од Јорк се сомничи...
Еспресо Жена Мода Убавина Шоу биз

Бела Хадид призна: Работата ме натера да плачам секој ден!

Слободен печат
Уште од самиот почеток кога почна да работи како модел, кариерата на Бела Хадид оди само нагоре. Не требаше да помине многу време пред да...