Категорија: Жена

Жена Магазин

Вакво кафе пијат само тешки садисти и психопати?

Слободен печат
Истражувањата од универзитетот „Инсбрук“ во Австрија пронашло врска меѓу омиленото кафе и човечките особини. Се испоставило дека чисто, црно кафе без додатоци најчесто пијат луѓе...
Еспресо Жена Убавина

Како правилно се негува бојадисаната црвена коса?

Слободен печат
Она што е вистински предизвик е нејзиното одржување, бидејќи по 2-3 миења, оваа боја го губи сјајот, па потребно е почесто обновување....
Еспресо Жена Шоу биз

СОЧНИ ДЕТАЛИ: Зошто Меган се разведе и што барала од сопругот во случај на бременост?

Слободен печат
Филмот „Meghan Markle: Movies, Marriage & Motherhood“ открива сочни детали од приватниот живот на војвотката, особено за нејзиниот прв брак....
Вести Жена Магазин Македонија

Жените и пензионерите први на удар на семејно насилство (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Жените и пензионерите се први на удар на семејно насилство. Тие се жртви, не само на физичко, туку и на психичко и економско семејно насилство...
Еспресо Жена Мода

На свадба сте? ОВИЕ ГРЕШКИ СО ОБЛЕКАТА никако не смеете да ги правите

Слободен печат
Пред сè, не заборавајте дека вие не сте главната ѕвезда на тој настан и немате задача да ги оставате сите без зборови. Т...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Како да ги подготвите стапалата за сандали – Оваа маска ќе го реши вашиот проблем!

Слободен печат
Уште малку отворените сандали ќе станат неизоставен моден детаљ, но за да ги носите со гордост, ќе мора да ги подготвите стапалата. За таа цел...
Еспресо Жена Магазин Храна

Превкусна крцкава пита со тиквички и млад кромид

Слободен печат
Бурекот, кој често го јадеме за појадок, понекогаш би можеле да го замените и со нешто малку поинакво… Јогуртот, нормално, се подразбира. За подготовка на...
Вести Жена Магазин Македонија

ПОРАЗИТЕЛНИ РЕЗУЛТАТИ: Жените сметаат дека семејното насилство е приватен проблем (ИНФОГРАФИК)

Слободен печат
Неверојатни 54,5 отсто од жените во Македонија сметаат дека семејното насилство е приватно прашање и треба да се среди во рамките на семејството. Околу 44...