Категорија: Жена

Еспресо Жена Мода

На свадба сте? ОВИЕ ГРЕШКИ СО ОБЛЕКАТА никако не смеете да ги правите

Слободен печат
Пред сè, не заборавајте дека вие не сте главната ѕвезда на тој настан и немате задача да ги оставате сите без зборови. Т...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Како да ги подготвите стапалата за сандали – Оваа маска ќе го реши вашиот проблем!

Слободен печат
Уште малку отворените сандали ќе станат неизоставен моден детаљ, но за да ги носите со гордост, ќе мора да ги подготвите стапалата. За таа цел...
Еспресо Жена Магазин Храна

Превкусна крцкава пита со тиквички и млад кромид

Слободен печат
Бурекот, кој често го јадеме за појадок, понекогаш би можеле да го замените и со нешто малку поинакво… Јогуртот, нормално, се подразбира. За подготовка на...
Вести Жена Магазин Македонија

ПОРАЗИТЕЛНИ РЕЗУЛТАТИ: Жените сметаат дека семејното насилство е приватен проблем (ИНФОГРАФИК)

Слободен печат
Неверојатни 54,5 отсто од жените во Македонија сметаат дека семејното насилство е приватно прашање и треба да се среди во рамките на семејството. Околу 44...
Еспресо Жена Магазин Мода

Дама пред се: Кејт Мидлтон воодушеви во префинето издание (ФОТО)

Слободен печат
Симпатичната војвотка се одлучи за сино од глава до пети… Војвотката од Кебриџ изгледаше елегантно во фустан со точки, кога ја посети куќата „разоткривач на...
Еспресо Жена Магазин Семејство

3 грeшки кои сите жени ги прават при миењето на садови во машина!

Слободен печат
Следете ги овие чекори кога користите машина за перење садови… Миењето садови е една од најдосадните домашни работи, а ако имате машина за миење садови,...
Еспресо Жена Здравје Магазин

Со овој НАПИТОК ќе ги решите проблемите со МАСНИТЕ НАСЛАГИ: Само 1 децилитар дневно прави чуда во вашиот организам (ФОТО)

Слободен печат
Евтин и природен начин да се ослободите од масните наслаги и да изградите мускули. Брзото слабеење често за последица има и нарушување на здравјето бидејќи...
Еспресо Жена Магазин Храна

Торта која ги буди сите сетила: Раскошен десерт со јагоди во кој секој ќе ужива!

Слободен печат
Фантастичен десерт за целото семејство… Состојки за чоколадниот бисквит: – 4 јајца – 200 грама шеќер – 70 грама путер – 70 грама чоколадо –...
Еспресо Жена Магазин Храна

Одличен предлог за денешниот ручек: Пикантни крцкави крилца од рерна (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете го овој рецепт и уживајте во превкусните залчиња… превкусни пикантни крцкави крилца. Состојки: 1 кг пилешки крилца 100 грама мед 50 грама кафеав шеќер...