Категорија: Жена

Еспресо Жена Магазин Убавина

Сакате обликувани нозе и задник? Правете ја оваа вежба секојдневно (ВИДЕО)

Слободен печат
Оваа искусна инструкторка објаснува како да ја изведувате оваа вежба – скокови без опасност, доколу имате слаби колена. Секое експлозивно движење, како што е овој...
Еспресо Жена Магазин Храна

Извонредно богат и кремаст вкус – Чизкејк со лимон и прелив од бело чоколадо

Слободен печат
Колач со освежувачки кремаст вкус кој многу едноставно ќе го подготвите, а ќе му се допадне на целото ваше семејство. Потребни состојки за кората: 250...
Еспресо Жена Магазин Мода

Минималистичка едноставност: Бела боја за романтичен и женствен изглед

Слободен печат
Иако јаките бои се апсолутен хит за оваа пролет, посебно место имаат неутралните бои, особено белата. Јаките бои ни годат по долгата зима и затворените...
Еспресо Жена Храна

Како да препознаете чист природен мед?

Слободен печат
Поради тоа што содржи шеќер, сируп и други хемикалии има сосема различна нутритивна вредност, а и многу полесно се произведува од вистинскиот мед...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Вежби за совршено обликувани стомачни мускули (ВИДЕО)

Слободен печат
Во последниов период сте држеле диета или пак сте намалиле некој килограм, а сепак вашиот виснат стомак не исчезнал, овие вежби ќе ви помогнат да...
Еспресо Жена Магазин Храна

Торта медено срце – Прсти да излижеш! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Подгответе ја оваа неверојатно вкусна торта, наречена медено срце и уживајте во богатиот вкус. За нејзината подготовка потребни ви се час и половина. Потребни состојки:...
Еспресо Жена Магазин Храна

Малку поинаков појадок или закуска – Превкусни брускети со домати и босилек

Слободен печат
Брускетите се популарна италијанска закуска, која ќе ја обожавате… Рецепт за одлични брускети со домати и босилек. Потребни состојки: ½ француски багет 3 домати чешне...
Еспресо Жена Секс

Кога сте близу до оргазам, вашиот партнер САКА да го чуе ТОКМУ ОВОЈ ЗБОР!

Слободен печат
За мажите најважно е да запаметат дека не мора да глумат порно-ѕвезда за да би ја задоволиле својата партнерка....