Категорија: Жена

Еспресо Жена Магазин Убавина

Сакате вашата коса брзо да порасне? Направете го сами овој шампон! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Понудата на шампони за побрз раст на вашата коса е голема, но постои и рецепт кој нема да ве чини толку многу, а е еден...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Како да ги исушите лакираните нокти за само 1 минута?

Слободен печат
Колку пати ви се случило да ги лакирате ноктите и потоа во наредните неколку часа да не можете да сработите ништо, ние ви нудиме начин...
Еспресо Жена Магазин Храна

Брза и лесна капучино кекс торта (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Превкусна капучино кекс торта која брзо се прави, а уште побрзо се јаде. Потребни состојки: 500 – 550 г бисквити со путер 50 г капучино...
Жена Здравје Магазин

Се прашувате како да подготвите здрав појадок за само 5 минути? Погледнете…(ВИДЕО)

Слободен печат
Од само пет состојки можете да направите дури три здрави појадоци и тоа за само пет минути… Путер од кикирики, банана, јаворов сируп, јогурт и...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Дали и вие вака ја сушите вашата коса? Ви нудиме одличен трик!

Слободен печат
Постојат големи шанси дека вашата рутина за сушење на косата е следнава: Исушете ја што побрзо и излезете, но ние ви нудиме одличен трик. Но,...
Еспресо Жена Магазин Храна

Десерт кој ќе ви го направи денот поубав – Палачинки со вкус на кафе

Слободен печат
Прекрасен десерт кој ќе ви го направи денот поубав, пробајте ги овие превкусни палачинки… Потребни состојки: 80 г брашно 1 лажица шеќер 1 лажица инстант...
Вести Економија Жена Магазин Слободна ТВ

ИНТЕРВЈУ Ангеловска-Бежоска: Жените треба да бидат похрабри за да успеат во светот на мажите (ВИДЕО)

Слободен печат
Гувернерката на Народната банка на Македонија, Анита Ангеловска-Бежоска е една од трите жени во Европа кои се на оваа значајна фунција, и прва жена во...
Еспресо Жена Магазин Убавина

23 иновативни трикови за вашата коса (ВИДЕО)

Слободен печат
Некои од овие трикови за вашата коса кои денес ги подготвивме изгледаат навистина лудо, но се делотворни. Со овие трикови ќе заштедите, нема потреба да...
Еспресо Жена Магазин Храна

Шпагети од рерна со топчиња од месо – Неодолив вкус кој не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Кога тестенините ќе ги направите на овој начин бидете сигурни дека ќе уживате во превкусни залчиња. Направете го рецептот и уверете се. Потребни состојки: –...
Еспресо Жена Магазин Мода

Џенифер Лопез е МОДНАТА ИКОНА за 2019 (ФОТО)

Слободен печат
Доделувањето на наградите CFDA е еден од најголемите настани во календарот на модната индустрија. Оваа година настанот по вторпат се одржа во Бруклинскиот музеј, каде...