Категорија: Жена

Еспресо Жена Магазин Мода

СТАРЕЕ КАКО ВИНОТО: Една од најдобрите европски глумици има 55 години и е сè позаносна

Слободен печат
На отворањето на Венеција филм фестивал, во морето славни убавици посебно внимание на себе привлече легендарната Жилиет Бинош, една од најталентираните европски глумици. Оваа прекрасна...
Еспресо Жена Магазин Храна

Сите ја правиме оваа грешка кога вариме пченка

Слободен печат
Освен што е вкусна, популарната пченка е и многу здрава, но кога ја готвиме, сите правиме една грешка – од дршката ја отстрануваме пченкарната свила,...
Жена Магазин

АНА ИВАНОВИЌ стана мајка по вторпат: „Пукаме од љубов и среќа“ (ФОТО)

Слободен печат
Ана Ивановиќ во мај објави дека таа и Швајнштајгер го очекуваат второто дете, а вчера на својот инстаграм-профил поранешната тенисерка потврди дека се среќни бидејќи...
Жена Магазин

Кога е во рингот, се плашат од неа, на Инстаграм, сакаат да ја земат за жена (ФОТО)

Слободен печат
Пејџ ВанЗант е страв и трепет кога е во рингот, но вели дека многу повеќе заработува на Инстаграм отколку од спортот со кој професионално се...
Еспресо Жена Магазин Шоу биз

Необичната ЉУБОВНА ПРИКАЗНА на Цеца Ражнатовиќ: „Јас него го викав Буцко, а тој мене Цецко“

Слободен печат
Љубовната приказна на Светлана Цеца Ражнатовиќ, тогаш Величковиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан почнала во 1993 година во еден ресторан, но нногумина не знаат кога Цеца првпат...
Еспресо Жена Магазин Мода

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ! Овие сукњи ќе бидат најголем хит на есента!

Слободен печат
Почетокот на есента изгледа ќе стави точка на трендот миди здолништа кои доминираа изминативе месеци. Модните експерти најавуваат дека во следната сезона ќе ги заменат...
Жена Магазин

Мајка симнала 15 килограми за четири месеци благодарение на ЕДЕН ОБРОК

Слободен печат
Ана-Марија Клис во февруари сфатила дека сака да ослабне. Го прославила 35. роденден и сфатила дека се чувствува тромаво. „Со третото дете се здебелив повеќе...
Еспресо Жена Секс

ИМАТЕ ВАШ ТИП: Зошто излегувате со различна верзија на истата личност?

Слободен печат
Луѓето се доволно паметни за да знаат дека не е поентата во тоа да се биде со тој што е по дефиниција наш тип, но...
Жена Магазин

СИТЕ ПОГРЕШНИ ВЕРУВАЊА за домашниот тест за бременост

Слободен печат
Без оглед на тоа што е проследен со јасни упатства за употреба и со прецизни објаснувања како се толкува резултатот, постојат и многу нејаснотии во...
Жена Магазин

ИСПОВЕД НА ЛУТА НЕВЕСТА: Ни празни пликоа немаше да ме налутат како ОВА!

Слободен печат
Сопругот и јас сами си ја финансиравме свадбата, а планиравме со подароците да бидеме на некоја позитивна нула, а ако нешто остане, да купиме некои...