Категорија: Здравје

Здравје Магазин

ХРОНИЧНА НЕСОНИЦА: Ако ја имате, тогаш здравјето ви е сериозно загрозено

Слободен печат
Клучниот фактор е генетиката, што значи поизложени се оние кои имаат наследен фактор за инсомнија....
Здравје Магазин

Имате проблеми со варењето? Овие три рецепти ќе ви помогнат веднаш!

Слободен печат
Ве мачи стомакот и имате проблеми со варењето? Веројатно имате дигестивно нарушување кое е можно да го решите со 3 проверени рецепти. Погледнете како…. Нередовната...
Здравје Магазин

Драстичните промени на храната што ја внесувате може да имаат негативни последици

Слободен печат
Обидете се да ги промените нездравите намирници што ги јадете со храна што е здрава и органски произведена. Сепак, тоа правете го постепено, бидејќи наглата...
Здравје Магазин Храна

Обрнете внимание на храната: Меленото месо јадете го веднаш

Слободен печат
Најлесно расипливи намирници се отворената туна и сувомеснатите производи како и салатите направени со мајонез...
Здравје Магазин

ЗАДРЖУВАТЕ ТЕЧНОСТИ ВО ТЕЛОТО? Избегнувајте храна што содржи јаглехидрати

Слободен печат
Како да го надминете овој непријатен проблем?...
Здравје Магазин

Што се случува во вашето тело ако секој ден јадете САМО ЕДНА лажичка мед?

Слободен печат
Во многу традиционални медицини медот се користи и за лечење на раните, како и за превенција на болести....
Жена Здравје Магазин

Тренирање за време на бременоста: ДАЛИ И КОЛКУ Е БЕЗБЕДНО?

Слободен печат
Кога станува збор за вежбање за време на бременоста, понекогаш на трудниците навистина им е тешко да одлучлат кого да послушаат затоа што сите имаат...
Жена Здравје Магазин

Златните животни правила на докторот кој живеел 105 години

Слободен печат
Јапонскиот доктор Шигеаку Хинохара верувал дека енергија на телото му дава радоста, а не спиењето и храната. Овој доктор живеел 105 години и до самата...
Здравје Магазин

ЗВУЧИ СТРАШНО, НО МОЖНО Е: Органи без кои телото може да функционира

Слободен печат
Поради одредени болести некогаш е потребно да се отстранат органи од телото...
Здравје Магазин Семејство

Сè за дијабетесната кома: Како да ги препознаете симптомите кои скоро СИГУРНО ВОДАТ ВО СМРТ

Слободен печат
Дијабетесната кома е компликација која е опасна по животот на пациентот и доведува до губење на свеста. Таа се јавува кога нивото на шеќерот во...