Здравје- Page 38 of 69 - Слободен печат

Category : Здравје

Здравје Магазин

Популарниот зелен напиток за витка линија (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Зелените сокови и смути-шејкови веќе неколку години се апсолутен хит во светот. Иако на прв поглед не делуваат баш највкусно, нивните позитивни ефекти ќе ве...
Здравје Магазин

Трик кој веднаш ќе ви покаже дали пиете доволно вода

Слободен печат
Американската национална медицинска библиотека откри едноставен тест, врз основа на кој секоја личност може да дознае дали нејзиното тело е хидрирано или не. Експерти препорачуваат...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин

Ова е вистински еликсир за здравјето

Слободен печат
Сурутка е нус-производ на сирење и јогурт, во кој остануваат најдобрите и највредните состојки на млекото: витамини Б и Е, минерали и млечни шеќери кои...
Здравје Магазин

Што треба да јадете кога вашиот имунитет е многу ослабен?

Слободен печат
Имунитетот е предуслов за добро здравје, а ако сакате да го одржите силен, внесете промени во вашата исхрана… Загадениот воздух, нездравата храна и големиот стрес...
Здравје Магазин

НЕ ЗАСПИВАЈТЕ ГЛАДНИ: Може да загрозите многу телесни функции поради тоа

Слободен печат
Нарушената хормонална слика предизвикува уште многу други проблеми, а ваквата состојба тешко се контролира без многу лекови и терапии....
Здравје Магазин

За подобро здравје: Одличен мултивитамински напиток со куркума

Слободен печат
Овој напиток е вистинска ризница на лековити состојки, а многу едноставно се подготвува… Состојки: – 1 лажица куркума во прав – 5 см корен од...
Здравје Магазин

Домашен лек од две состојки – Напиток кој ги спречува киселините

Слободен печат
Овие два природни сокови помешајте ги и пијте ги два пати дневно, еден час пред јадење… Мешавината на сокот од јаболки и компир може да...
Здравје Магазин

Најздравиот напиток кој го топи салото – Направете си ѓумбирова вода!

Слободен печат
Литар и половина вода и 4-5 см корен од ѓумбир е тоа што ви е потребно за овој чудотворен напиток… Кога ќе станете наутро ставете...