Категорија: Здравје

Еспресо Здравје

НИКОГАШ НЕ ГИ ИГНОРИРАЈТЕ: Ова се знаци дека имате полицистични јајници

Слободен печат
Кога во нашето тело хормоните се во баланс, сè функционира беспрекорно. Но, кога нивото ќе ја надмине горната или е под долната граница, тогаш веќе...
Еспресо Здравје

Против сезонските алергии и настинки со само еден минерал

Слободен печат
Цинкот игра особено значајна улога во нашето тело, почнувајќи од појачување на имунитетот, синтезата на протеините и на ДНК, но и позитивно влијае и на...
Еспресо Здравје

Можете без него: Одвикнете се од шеќерот

Слободен печат
Одредете си јасна цел: Сакам да го исфрлам шеќерот од својата исхрана. Под шеќер се поразбира и благото кафе, чајот со мед, сладоледот, колачите… Ако...
Еспресо Здравје

Вашето тело мириса непријатно? Овој напиток ќе ви помогне да го решите тоа!

Слободен печат
Храната и пијалоците кои ги внесуваме во организамот влијаат на нашето здравје, расположение, но и на телесните мириси кои ги излачуваме преку пот, плунка или...
Еспресо Здравје

Волшебен цитрус за спас на кожата

Слободен печат
Лимонот заедно со портокалот, мандарината, грејпфрутот, припаѓа во групата на цитрусни овошја кои се познати по прочистувачкото дејство. Лесно е достапен и има разновидни намени....
Еспресо Здравје

Напиток кој ќе ви помогне во борбата против холестеролот

Слободен печат
Овој едноставен напиток ќе ви помогне во борбата против холестеролот… Консумирајте го секојдневно, во вид на замена за еден оброк. Елиминирајте ги масните и слатки...
Еспресо Здравје

Внимателно со боите за јајца: Можат да предизвикаат алергии и други поголеми проблеми

Слободен печат
Боите за јајца содржат состојки чии ефекти на здравјето не се познати. Во нив има додатоци или адитиви кои инаку се користат во прехранбените производи...
Еспресо Здравје

Ноќе често одите во тоалет? Проверете дали има место за паника

Слободен печат
Колку често се будите ноќе и одите до тоалет? Ако тоа постојано ви се случува, а понекогаш и повеќепати во текот на ноќта, тоа е...
Еспресо Здравје

Испијте ја оваа мешавина 20 минути по оброкот и ќе согорите половина од калориите

Слободен печат
Грејпфрутот изобилува со антиоксиданси, витамини и минерали кои го зајакнуваат имунолошкиот систем, но и ги топи и килограмите доколку го приготвите на следниот начин: Потребни...
Еспресо Здравје

Два магични напитоци за брзо прочистување на организмот

Слободен печат
Доколку досега не сте внимавале на исхраната и сте наталожиле повеќе килограми, а сакате да воведете ред и да го прочистите телото ви препорачуваме два...