Категорија: Здравје

Еспресо Здравје

Зачин кој ќе ви помогне да ги стопите масните наслаги!

Слободен печат
Зачинот кој секојдневно се наоѓа во нашата исхрана, од останатите ароматични засилувачи на вкусот се разликува по тоа што навистина ги топи мастите. Користете бибер...
Еспресо Здравје

Еликсир од лимон и куркума кој ќе го препороди вашето тело

Слободен печат
Во вашиот утрински напиток додавањето на куркума е евтино, пријатно, а и ќе го препороди вашето тело… Во индиската кујна куркумата е речиси главна состојка,...
Еспресо Здравје

Непроспана ноќ? Еве како да го преживеете следниот ден

Слободен печат
Само една непроспана ноќ е доволна за целосно да ги намали продуктивноста и менталните способности. Иако ви се чини дека ќе полудите, добра вест е...
Еспресо Здравје

Останете здрави, дури и ако премногу часови ги работите седејќи

Слободен печат
Седењето е еден од најголемите непријатели на здравото човечко тело, но не е проблем што е нерешлив. Голем број луѓе страдаат од најразлични нарушувања, а...
Еспресо Здравје

Секоја негативна енергија предизвикува болест

Слободен печат
Теоријата дека секој себеси си „ги создава“ болестите, веќе не е само екстремна алтернатива на која докторите превртуваат со очите неверувајќи. Размислувањата, стравовите, вербата или...
Еспресо Здравје

Овој чај помага во топењето на масните наслаги?!

Слободен печат
Зелениот чај повторно е во центарот на вниманието. Освен што изобилува со антиоксиданси, се најде и на листата „производи за слабеење“. Поради своите прехрамбени и...
Здравје

Одличен рецепт за подмладување: Освежете ја секоја клетка во своето тело (рецепт)

Слободен печат
Сите веројатно сте чуле за изртена пченица и делотворноста на истата. Пченицата ја ставате во вода, па ја процедувате и ја чекате да изрти. Изртената...
Здравје

Ги топи килограмите и ги чисти цревата после 7 дена: Кефирот помешан со овие состојки е најдобар појадок!

Слободен печат
Губитокот на тежина ќе се забележи веќе во првата недела. Но, главна работа е и користа за здравјето. Прво, цревата се чистат. После првите три...
Еспресо Здравје

Појадок за слабеење: Намирница со која се губат двојно повеќе килограми

Слободен печат
Доколку сакате да намалите неколку килограми, не го прескокнувајте појадокот. А доколку сакате тоа полесно да го изведете, студиите покажаа дека на менито треба да...