Категорија: Забава

Забава Магазин Некатегоризирано

Дали сте зависни од други луѓе?

Слободен печат
Станува збор за лица кои се наклонети да останат во однос во кој со нив се постапува лошо од страв да не останат сами. Грчевито се...
Забава Магазин

Џенифер Лопез „се отвори“ во емисијата на Опра Винфри: Помалку сум разочарана што не бев номинирана за Оскар!

Слободен печат
По неколку месеци приказни и промоции поврзани за филмот „Hustlers“, Џенифер Лопез изјави дека е помалку разочарана бидејќи не беше номинирана за Оскар за својата...
Забава Магазин

Постојано се дебелеете? Како тоа да се спречи?

Слободен печат
За среќа, постојат неколку добри и едноставни навики со кои ќе спречите наталожување на килограми, без ригорозна диета. Кратки сништа Јасно е, топлото летно време...
Забава Магазин

Незапирливата Меган Маркл: Сака да биде дел од суперхероите на „Марвел“

Слободен печат
Но очигледно тоа не ѝ е доволно. Нејзините аспирации се поголеми. Дејли мејл пишува дека Меган му рекла на нејзиниот агент да ѝ обезбеди улога...
Забава Магазин

Од модел до милионерка и мајка на четири деца: Еве како Хајди Клум заработила 90 милиони долари (ФОТО)

Јасмина Кантарџиева Димков
Таа работела како актерка, пејачка и водителка, а беше и продуцент на шоуто „Project Runway”. Оваа позната германска манекенка има 4 деца и важи за...
Забава Магазин

Еминем во 2001 го тужеше мајка му, а најголема корист од тоа доби нејзиниот адвокат

Слободен печат
На сите им е познато дека раперот Еминем не е во добри односи со мајка му Деби, која ја тужел дека не водела грижа за...
Жена Забава Магазин

Погледнете го „Тиркиз“ – новиот спот на музичката група „Баклава“ (ВИДЕО)

Слободен печат
По успешната концертна промоција на новиот албум, која се случи во петокот во МКЦ, групата Баклава го презентира новото музичко видео за песната „Тиркиз“. Видеото...
Забава Магазин

Плус сајз манекенката откри зошто морала да ја крие бременоста на работа (ФОТО)

Слободен печат
Работела до третото тромесечје, а на тоа се присети со фотографија од еден сет, на кој се преправала дека не е бремена. View this post...
Забава Магазин

Постењето најбезбеден начин на детоксикација

Слободен печат
Од вчера за православните верници започнаа велигденските пости. Овие пости се најдолгите од четирите големи пости во православната вера. Тие траат точно 48 дена и...
Забава Магазин

Ѕвездата на „Беверли Хилс“: Ракот се врати, не стојам цврсто на нозе!

Слободен печат
Ѕвездата од „Беверли Хилс 90210“, отворено зборува за тоа како неколку нејзини пријатели се покрај неа, кои ја поддржуваат да води здрав живот во борбата...