Категорија: Забава

Забава Магазин

Мечка спаси младенче од давење и покажа дека мајчинската љубов е најсилна! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден човек случајно успеал да сними неверојатна глетка на едно езеро. Мајка мечка и две мали мечиња се обидувале да го препливаат езерото. Тој нагласил...
Забава Магазин

Нејзините илузии пак го освоија жирито! (ФОТО)

Слободен Печат
Во хрватското шоу „Суперталент“ настапи учесничка по име Миријана Кика Милошевиќ (37), која го воодушеви жирито со нејзината приказна и ги освои сите четири гласа....
Забава Магазин

39 години живеел како Робинзон Крусо: Од напуштен остров направил рај на земјата (ФОТО)

Слободен печат
Брендон Гримшо купил мал, ненаселен остров на Сејшелите за 13.000 долари и се преселил таму. Кога го направил тоа имал 40 години. Ја напуштил работата...
Забава Магазин Останатo Спорт

Колинда навива во транс, а двајца умираат од смеење (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ синоќа во свој стил навивала за Хрватска на „Рујевица“ во Риека, на натпреварот кој Хрватска го доби со 3:1 и...
Забава Магазин

Младоженец ТОЛКУ СЕ НАПИЛ на сопствената свадба што сватовите МОРАЛЕ ДА ЈА СНИМАТ ОВАА СЦЕНА: Тештата седнала покрај него и ЦИРКУСОТ ЗАПОЧНАЛ (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден младоженец толку се напил на својата венчавка, што напомош морала да пријде и тештата, а луѓето плачат од смеа поради оваа сцена. Се верува...
Забава Магазин

Хенри и Балу се мачката и кучето кои се заедно низ животните авантури (ФОТО)

Слободен Печат
Кучето Хенри и мачката Балу се љубители на природата и авантурата и никогаш не одбиваат патување или излет со своите сопственици, Синтија и Андре. View...
Забава Магазин

Сирупот против кашлица порано го правеле од три вида дрога! (ФОТО)

Слободен печат
На почетокот на 20 век фармацевтската индустрија, може да се каже дека скоро и да немала никаква контрола. „Аптекарите“ мешале сè до што можеле да...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Страшно искуство! Тргнаа да пловат со кајак и наеднаш ги обиколија 30 китови-убијци! (ВИДЕО)

Слободен печат
Госпоѓата Мишел Фејс одлучила со своејот кајак да го посети островот Сан Хуан, кој припаѓа на сојузната држава Вашингтон. За кратко време откако тргнале да...