12.8 C
Скопје

Категорија: Забава

Забава Магазин

Влез на плажа во Аруба чини 99 долари, а има и зошто

Слободен печат
Плажа во Аруба која излегува на кристалното Карипско Море е една од најретките и најнесекојдневни атракции за туристите кои доаѓаат во посета на оваа земја....
Забава

Како изгледа животот во вила на еден гувернер

Слободен печат
Гевин Њусом неодамна станал гувернер, што значи дека тој и неговото семејство мора да се преселат таму каде што се извршува функцијата, што во овој...
Еспресо Забава

Приказна за еден остров (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Зад седум гори и седум мориња, зад седум планини и седум долини се наоѓа еден навистина прекрасен остров. И на островот езеро. И на езерото...
Забава

Дневен весник од кој изникнува цвеќе (ВИДЕО)

Слободен печат
Ако ви звучи неверојатно дека од весник може да настане цвеќе, не ве обвинуваме. Еден од најчитаните дневни весници во Јапонија создаде весник кој во...
Забава Магазин

Булдог кој има неверојатна реакција на страшна филмска сцена

Слободен печат
Кучињата понекогаш навистина се чини дека го разбираат она што го гледаат на телевизијата, слично како и луѓето. Овој булдог има неверојатна реакција во момент...
Забава Магазин Филм и ТВ

„Once Upon A Time In Hollywood“ во македонските кина од 8 август

Слободен печат
Новиот филм на Квентин Тарантино, „Once Upon A Time In Hollywood“ доаѓа во македонските кина на 8 август, две недели по светската премиера. Ова е...