-1 C
Скопје

Категорија: Забава

Забава Магазин

Лондон прогласен за најдобар град во светот (ФОТО)

Слободен печат
Откако минатата година се најде на второто место после Париз, престолнината на Англија се искачи на тронот на овогодинешното рангирање… Оваа листа е базирана на...
Забава Магазин

Совршена лежалка за вашиот екстериер (фото)

Слободен печат
Брендот „Roberti Rattan“ го претстави својот новитет, кој настана како дело на Антонија Де Марк и Симеоне Фанциулаки, а кој вашата дремка и уживање на...
Забава Магазин

Зошто жените на 30 години се најпосакувани сексуални партнерки?

Слободен печат
Според истражување што го спроведе страница за состаноци во Америка, жените во своите 30-ти (односно периодот меѓу 28 и 35 години) го доживуваат својот сексуален...
Забава Магазин

Спиењето го открива карактерот

Слободен печат
Научниците тврдат дека токму во сонот се огледува карактерот и душевната состојба на човекот. Оној кој многу спие се плаши од животот. Се повлекува во...
Забава Магазин

Сакате луксузно искуство? Посетете го прекрасниот резорт „Jumeirah Vittaveli“ (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Убавината на Mалдивите е позната во целиот свет, како и името на ланецот луксузни хотели „Jumeirah“. Кога овие два концепти ќе се спојат, се добива...
Забава Магазин

ЖИВОТНА ЛЕКЦИЈА: Дали би земале валкана и газена пара?

Слободен печат
Познат говорник одржувал семинар пред голема публика, кога од џебот извадил банкнота од 20 долари и прашал колкумина од присутните би ја сакале таа пара....
Забава Магазин

Инфографик: Што сѐ Facebook, Apple, Microsoft, Twitter, Google и Amazon знаат за нас

Слободен печат
Бројните скандали во кои Facebook се најде поради злоупотреба на личните податоци на корисниците, го отворија прашањето, колку оваа, а и другите социјални мрежи навистина...
Забава Магазин

Моќен цитат: Биди личноста која го прекинува кругот

Слободен печат
Поучниот цитат на Лори Дескен произлегува од нејзината книга „Малиот Буда“ и е едноставна мудрост за тешките животни прашања. Самата книга е практичен водич за...
Забава Магазин

Влез на плажа во Аруба чини 99 долари, а има и зошто

Слободен печат
Плажа во Аруба која излегува на кристалното Карипско Море е една од најретките и најнесекојдневни атракции за туристите кои доаѓаат во посета на оваа земја....