Категорија: Забава

Вести Забава Магазин Магазин слајдер Свет

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)

Додека светот седи во карантин, пингвините си поминуваат подобро од кога било. Се запознаваат со китови во аквариум, владеат со улиците во Кејптаун, Јужна Африка,...
Забава Магазин Магазин слајдер

Карантинска Барби – првата кукла со мустаќи и подочници

Слободен печат
За време на карантинот жените учеа сами да ги средуваат косите и ноктите, забораваа на диетите, некои ги поминуваа деновите покрај екраните, други во онлајн-училиштата...
Забава Магазин Магазин слајдер

Најбизарните ријалити шоуа: Живеат голи, жените се пораѓаат во дивина, а 15 мажи се натпреваруваат кој ќе ѝ направи дете на една жена

Слободен печат
Ријалити шоуата се повеќе земаа замав како на Балканот, така и во светот, а колку тие се подраматични и побизарни, толку повеќе се и гледани....
Забава Магазин Магазин слајдер

Малку поинакво дуо: Додека газдата свири гитара, хаската е пратечки вокал (ВИДЕО)

Слободен печат
Дека кучињата ги имитираат своите газди, сме виделе многу пати, но ова распеано куче не остави без текст. Момчето на гитара ги пее своите омилени...
Забава Магазин Магазин слајдер

Животната приказна на „проколнатиот“ поет кој и 130 години по смртта добива писма од обожавателите

Слободен печат
Артур Рембо е еден од „проколнатите“ поети, кој остави неизбришана трага врз влијанието на модерната литература. Исто како и Бодлер, и Рембо израснал без татко...
Забава Магазин Магазин слајдер

Новиот бран македонски рапери „гази“, ова е Јасмин од Доуп Куќата, запомнете го добро неговото име ако до сега не сте го чуле!

Ј.К.Д
– Вo рап албумите често има интро, па ова е моето. Кога сум се родил, пред 58 години (знам, знам, изгледам младолик, тоа се должи...
Ви Препорачуваме Забава Магазин Магазин слајдер

Кристијан Милевски ни ги открива убавините на Бали, работи кои мора да ги видите и пробате на островот на боговите

Ј.К.Д
Во периодот кога движењето ни е ограничено, убаво е да се присетиме и да посонуваме за некои егзотични дестинации кои отсекогаш сме сакале да ги...
Забава Магазин Магазин слајдер

Конечно решена дилемата: Дали кучињата се далтонисти или сепак гледаат боја?

Слободен Печат
Бројот на бои кои кучињата ги гледаат е помал од оние кои луѓето ги гледаат, но не е редок случајот и дека кучињата се далтонисти....