Категорија: Забава

Забава Магазин

Пулицерова награда постхумно за Арета Френклин

Слободен печат
Дивата на соулот Арета Френклин, која почина во август минатата година, доби престижна награда за својот придонес во музичката уметност Музичката легенда Арета Френкил, која...
Забава Магазин

Прва брачна ноќ: Невестата морала да спие со сите мажи на венчавката

Слободен печат
Првата брачна ноќ има посебно место во бројни култури. Колку тоа било важно потврдува и појавата на лажна невиност во Европа во текот на 19...
Забава

ЧЕКОР ПО ЧЕКОР: Природно обоени тиркизни велигденски јајца

Слободен печат
Природните бои за јајца во последниве години се сè попопуларни, особено поради тоа што се подигнува свесноста околу токсичните состојки во индустриските бои со сомнително...
Забава Магазин

Еве кои се најчудните закони на светот: Сексот со женка животно е сосема во ред?

Слободен печат
Погледнете ги најбизарните закони кои се донесени низ годините. Некои датираат и од пред 300 години, но бидејќи никогаш не се укинати, важат и денес....
Забава Магазин

Совршен хотел за љубителите на вино (фото)

Слободен печат
Долгоочекуваниот Four Seasons Resort & Residences Napa Valley, конечно ги отвара своите врати… Ова воедно ќе биде осмиот Four Seasons хотел во Калифорнија, а како...
Забава Магазин

Шише Coca Cola од 150 000 долари

„Coca-Cola Bottling Company of Atlanta“ не можеше да се одлучи како треба да изгледа шишето од омилениот газиран пијалок ширум светот… Поради оваа причина, тие во...
Забава Магазин

МАЧКИТЕ КАКО НЕВЕРОЈАТНИ ТЕРАПЕВТИ: Ако имате ваков здравствен проблем, чувајте мачка

Слободен печат
Мачките се прекрасни миленици за чување во домашни услови. Истовремено се и многу самостојни, но и сакаат да се умилкуваат кај своите сопственици. Во семејствата...
Забава Магазин

МЕРМЕРНИ ВЕЛИГДЕНСКИ ЈАЈЦА: Направете мали уметнички дела за во кошницата

Слободен печат
За Велигден, јајцата традиционално се бојадисуваат црвени, но секако, со малку труд можете да добиете шарена празнична трпеза. Постојат многу начини како да добиете уникатни...
Забава Магазин

Колаче од 1.000 долари

Слободен печат
Ако наскоро планирате да го посетите Големото Јаболко и имате желба да се расфрлате со пари, овој текст е совршен за вас… …особено доколку ги...