Категорија: Забава

Забава Магазин

МИСИС РУСИЈА: Избрана најубавата МАЖЕНА Русинка (ФОТО)

Слободен печат
Мисис Русија е избор кој се одржува секоја година и во кој учествуваат дами од 22 до 43 години. За учество на натпреварот треба да...
Забава Магазин

ЧУДНА ПОЛИЦИСКА ПОТРАГА: Бараме жена која доаѓа на свадби И ГИ КРАДЕ ПОДАРОЦИТЕ!

Слободен печат
Понекогаш се претопува со гостите, а некогаш со персоналот, а не се задржува повеќе од неколку минути....
Забава Магазин

Драматична битка на нилски коњ и пет лавови (ВИДЕО)

Слободен печат
Снимката ја направил чуварот на паркот во Јужна Африка, Даниел Бејли. Рекол дека никогаш не видел нешто слично. Лавовите скокнале на нилскиот коњ мислејќи дека...
Забава Магазин

СКАНДАЛИ кои кралското семејство се обидува да ги ЗАБОРАВИ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Британското кралско семејство во својата историја брои приличен број скандали. Некои се толку познати што за нив сите слушнале, но извесни скандали многумина веројатно веќе...
Вести Забава Магазин Скопје

Што им порачаа од зоолошката на нашите инфлуенсерки? Не, не може да се сликате легнати до тигарот во тигреста купаќа!

Слободен печат
Сакале да направат добра фотографија па посакале нешто невозможно. Во целиот список со барања навистина затекнавме смели, да не речеме „смешни“ барања. Заслужено добија цел...
Забава Магазин

Девојките малку се РАСКОМОТИЈА: Во УНИФОРМА може да биде неподносливо жешко

Слободен печат
Девојките од галеријата деновите ги поминуваат во униформи закопчани до грло, што на вакви жештини може да биде вистинска мака. Поради тоа го користат слободното...
Забава Магазин Слободна ТВ

СВЕТСКИ ДЕН НА СЛОНОВИТЕ: Да ги заштитиме, наместо да ги загрозуваме (ВИДЕО)

Слободен печат
Мисијата на овој настан е да се разбуди свесноста за заштита на слоновите во Африка и Азија, но и во целиот свет....
Забава Магазин

Работел со детски играчки, а потоа се збогатил од поправање вибратори! (ВИДЕО)

Слободен печат
Бразилецот Бартоломеј Кеирош едвај составувал крај со крај поправајќи во една барака детски играчки, кога пријателката му го донела својот вибратор кој и се расипал....
Забава Магазин

Мислела дека МАЖОТ ЈА ИЗНЕВЕРУВА, но кога погледнала во телефонот, дознала вистина пострашна од хорор филм

Слободен печат
Моли Кларк (21) од Северна Ирска, се посомневала дека нејзиниот сопруг има љубовница бидејќи не се одвојувал од мобилниот телефон. Меѓутоа вистината била пострашна од нејзините...