Категорија: Забава

Забава Магазин

Елени загосподариле со улиците во село во Италија (ВИДЕО)

Слободен печат
Во италијанското село Вилета Бареа, улиците ги окупираа елени. Кога виделе дека улиците се пусти поради намаленото движење поради пандемијата на коронавирусот, елените се спуштиле...
Забава Магазин

Најслатка глетка: Златни ретривери и мачка се грижат за мали кученца! (ВИДЕО)

Слободен печат
Речиси сите работи во животот кои се слатки се минијатурни, а кучињата и мачките, посебно заедно во комбинација, веројатно се најслаткото нешто што можеме да...
Забава Магазин Магазин слајдер

Баксузен младоженец од Индија: Поминал над 800 километри на велосипед за да заврши во карантин пред судбоносното „да“!

Слободен печат
Младоженец во Индија патувал повеќе од 800 километри на велосипед за да стигне на венчавката во родниот град, но е ставен во карантин пред да...
Жена Забава Магазин

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Сликање на чанти и торби со Драгица Велкоска

Ј.К.Д
Велешанката Драгица Велкоска, која живее со семејството во Прилеп, со уметност, а најмногу со сликање, се занимава уште од дете. Во тоа време немало голем...
Забава Магазин Магазин слајдер

Габи Новак „закачила“ тешко воспаление на белите дробови, лежела покрај заболените од „корона“, едвај се извлекла

Слободен печат
– Како сум? Што да ви кажам? Се снаоѓам во половина уништен стан (од земјотресот, н.з). Имав воспаление на белите дробови, лежев покрај собите во...
Забава Магазин

Поради изолацијата му здосадило да седи дома со жена си, па се преселил во шатор во дворот

Слободен печат
Поради пандемијата предизвикана од коронавирусот, буквално се парализираше целиот свет. Можноста да се оди на работа, во парк, на кино или едноставно да се седне...
Забава Магазин Магазин слајдер

Симбол на овој Велигден дефинитивно ќе бидат „ковид јајцата“: Ова се некои од најинтересните

Слободен печат
Оваа година Велигден се прославува во знакот на пандемијата на Ковид-19 во најтесниот круг на семејството, како и по мотивите што се најдоа на многу...
Вести Ви Препорачуваме Забава Скопје

(ВИДЕО) Музика и чочек на тераса: Скопјанец се обиде да ги расположи комшиите

Слободен печат.
Поради пандемијата со коронавирусот, секојдневно сме сведоци на снимки кои доаѓаат од сите краишта на светот, а прикажуваат како луѓето го поминуваат времето во изолација....
Забава Магазин

Се фалеше дека знае како да „улови“ старец и да му го испразни новчаникот: Хана ја следат 500.000 Балканци, а нејзиното минато не може да се избрише! (ФОТО)

Васко Спасоски
Регионалната инфлуенсерка Хана Хаџиавдагиќ Табаковиќ денеска е една од најплатените во својата област, а само на социјалните мрежи ја следат повеќе од 500.000 следбеници. На...