Категорија: Забава

Забава Магазин Магазин слајдер

Најчудните миленичиња на ѕвездите, од прасињата на Клуни и Сајрус до козата на Ловато и кобрите на Кејџ

Слободен печат
Многу од најпознатите лица од уметничкиот свет и шоубизнисот се ексцентрични, како во јавниот, така и во приватниот живот. Нивната ексцентричност се огледува и во...
Забава Магазин Магазин слајдер

Емотивната приказна на Бојана и Бамби раскажана во прво лице, надежта последна умира (ФОТО)

Ј.К.Д
Приказна на Бојана и кучето Бамби беше една од позитивните приказни кои ја обележаа изминатата недела, носејќи ја пораката на надежта и љубовта. Разделбата на...
Забава Магазин Слајдер

Виц на денот – Раскинување

Слободен печат
Драги, меѓу нас е готово”. Така гласи стандардната реченица, додека таа стои на врата, решена да замине… . Каква е неговата реакција? Зависи: Атеист: Не...
Забава Магазин Слајдер

Виц на денот – Кошаркарски натпревар

Слободен печат
Инсектите играле кошарка против лавот, жирафата, лисицата, волкот и мечката. Инсектите како бавни и ситни не постигнале ниту еден поен, а големите животни, особено жирафата,...
Забава Магазин Слајдер

Виц на денот – Телефонски повик

Слободен печат
Кралицата Елизабета, Обама и Иванов заедно отишле директно во пеколот. По некое време, Кралицата рекла: – Ми недостасува Англија. Сакам да се јавам и да...
Забава Магазин Магазин слајдер

Баронот што го променил лицето на Париз, неговото дело било оспорувано, бил обвинет за лично богатење, а благодарение на него Париз станал еден од најубавите градови во светот

Слободен печат
Жорж Ежен Осман, познат и под името барон Осман, понекогаш и како Хаусман, е познат во светот како најзаслужен за денешниот изглед на Париз. Осман...
Забава Магазин Магазин слајдер

Храна со моќни афродизијачки квалитети, овие намирници ги зголемуваат страсните желби!

Слободен печат
Познато е дека одреден тип на храна се употребува за различни медицински цели, за лекување на одредени болести, за да го намали ризикот од рак,...
Забава Магазин Магазин слајдер

Романтично и безбедно: Ресторан во Амстердам смисли како да ги заштити своите гости (ФОТО)

Слободен печат
Овој ресторан во Амстердам смислил одлична идеја како да ги заштити своите гости во време на коронавирусот. Со цел да го претстави својот безбеден, а...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Алек Болдвин како Трамп – Пие избелувач и порачува: „Ќе го пуштиме овој вирус да дивее“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Омилена мета на актерот Алек Болдвин е американскиот претседател Доналд Трамп, кој често го имитира во шоуто „Saturday Night Live“. Во скечот кој вчера беше...